logo

16 Aralık 2015

Büyükçekmece Belediyesi 2016 etkinliklerini planladı

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında biraraya gelen Büyükçekmece Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri, 2016 yılı içinde gerçekleştirilecek olan kültür ve sanat etkinliklerini planladı.
tuzlali_sporcudan_dunya_ikinciligi_h166

2016 yılı takvimine göre önemli gün ve haftaların belirlendiği yıllık etkinlik takvimi üzerinde titiz bir çalışma yürüten Büyükçekmece Belediyesi, başta kültür ve sanat etkinlikleri olmak üzere pek çok alanda yenilikçi uygulamalara imza atmaya hazırlanıyor.

 

“Önemli başarılara imza attık”

 

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal etkinliklerde her zaman çıtayı yükselttiklerini, 16 yıldır başarıyla sürdürülen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin artık tüm dünyada tanındığının altını çizerek; “Büyükçekmece Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi, kültür ve sanat alanlarında da önemli işlere, başarılara imza attık. Eğitim seviyesi yüksek olan Büyükçekmece halkı bizden bugüne kadar yaptıklarımızın çok daha iyisini bekliyor. Bunun için artık hedeflerimizi de buna göre belirlemek zorundayız. 2016 yılı programını yaparken bu kriterleri mutlaka göz önünde bulundurmak zorundayız” diye konuştu.

 

Festival hazırlıkları hız kazanacak

 

Hazırlıklarına başlanan 17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali hakkında da konuşan Başkan Akgün, festivalin bu yılda kusursuz gerçekleşebilmesi adına detaylı hazırlık dönemi geçirilmesi yönünde talimat verdi.  Toplantıda söz alan belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de 2016 yılı etkinlik planı hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2