logo

16 Haziran 2015

BÜYÜK PROTESTO

D.DİCRAYA GELEREK HATIRA FOTOĞRAF ÇEKTİLER.ÜN.EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER BİR A

Diyarbakır Dicle  Üniversitesine bağlı Ziya Gökalp Eğitim fakültesi 2014-2015z eğitim öğretim yılı mezuniyet günü protestolara neden oldu.

Dicle Üniversitesine ait zemin   topraktan yapılan futbol sahası ve  trubinlerdeki zemin pisliği ve çamurla görülmesi üzerine burada oturan  öğrenci velileri  tarafından büyük tepki ile karşılaşırken saat  18,de    başlaması gereken  mezuniyet törene geç saatlerde yapılması büyük tepkilere neden oldu.

Diyarbakır mahalli  saz ekibinde  yer aldığı mezuniyet törenliğini yapılacağı yerde  sık sık elektriklerin kesilmesinden dolayı  saz ekibin durması  1000,e yakın  mezun  olan öğrencilerin protestolarına neden oldu .

Öğrenciler islik çalarak “Yönetim İstifa ” protestoların üzerine ellerindeki mezuniyet belgelerini ateşe vererek protesto ettiler  öğrenciler büyük tepki gösterirken”İdare yönetimi neden tedbirlerini alamadı.Elekrikler kesilirken bir janaretör bile getirilemezmiydi.? İdarenin kendi eğlenceleri olsaydı gerekli her türlü tedbirlerini alırlardı.”Diyerek protestolarını yaptılar.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLAN 1000,E  YAKIN ÖĞRENCİ

DEVLET BABADAN KADRO İSTİYOR

2014-2015 eğitim,öğretim yılında  1000  öğrencinin mezun ettiği Dicle Üniversitesi Eğitim fakültesi bu mutlu ve gurur günlerinde  sadece eğitim fakültesi dekanı Prof.Dr.Sait Yücel ile  Yrdm.Doç.Remzi  Yardımcı katılması dikkat çekerken  öğrenciler”Bizler 4 yıldır burada okuduk. Rektör neden mezuniyetimize gelmedi çok  üzüldük.Gönül isterdi ki bizim  bugün  tüm hocalarımızın  burada olmalıydı,bizimle halay çekerek  bu mutlu günümüzde bizlerle kutlayacaktı  bu mutlu günümüzde birkaç hocadan başka kimseyi göremedik”Diye dert yandılar

ÜLKEMİZDE    200 BİN EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU VAR TÜMÜ BOŞTA GEZİYOR

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi dekanı  Prof.Dr.Sait Yücel “Sadece okulumuzda şuanda  5480 eğitim fakültesinde okuyan öğrencimiz  vardır.Bu yıl yani 2014-2015 eğitim,öğretim yılında 1000, yakın Sosyal Bilgiler,Sınıf öğretmenleri,Matematik,Çoğrafya ,Edebiyet VS gibi  öğrenci mezun ettik.bu mezun ettiğimiz öğrenciler çeşitli  bölümlerde  ilk okul öğretmeliğini yapacaklardır Ama  bugün Ülke genelinde 200 bin Eğitim fakültesi mezun öğrenciler  boşta geziyor  :Geçtiğimiz günlerde bu kadar mezun olan öğrenciler sadece ve sadece bu yıl  8000  kişiye kadro verildi,ben öyle görüyorum ki eğitim fakültesinde okuyan ve girmeye hazırlanan öğrenciler hayatları  boyunca   pişman olacaklardır bugün ülke genelinde en  geçerli ve meslekte   iş bulan tek bölüm Tıp fakültesi mezunlarıdır”Diyerek belirtti.

DİYARBAKIR EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER MEZUNİYET BELGELERİNİ ATEŞE VERDİLER 2

 

Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2