logo

05 Ekim 2015

Büyük bir usta Tomris İncer, hayatını kaybetti !…

Halim UTLU

1En son  Racon dizisiyle ekranlara gelen, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, 67 yaşında yaşamını yitirdi. İncer, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

İncer’in ölüm haberini oyuncu Levent Kazak, Twitter hesabından duyurdu. Kazak, “Büyük bir ustayı kaybettik. O sahneye, sahne de ona aşıktı. Güle güle” diye yazdı.  
Eski Foça Yeni Mezarlıkta toprağa verilecek
Oyuncu için yarın İzmir eski Foça’daki Fatih Camisi’nde cenaze namazı kılınacak. İncer’in naaşı, daha sonra eski Foça Yeni Mezarlığı’na toprağa verilecek.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin yetiştirdiği çok değerli sanatçılardan Tomi’yi (Tomris İncer) kaybettik. Türk basınının, tiyatro sanatçılarına hiç değilse öldüklerinde sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

Racon, Böyle Bitmesin filmleri ve Binbir Gece dizisinde oynadı 

Oyuncu Tomris İncer, 1948’de Bulgaristan’da doğdu.1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’na katılan İncer, yıllarca sahneye çıktı.Başarılı sanatçının,sahne ve rol aldığı filmler şunlar;

Racon – 2015,Böyle Bitmesin – 2012,Aşk ve Ceza – 2010,Bahar Noktası, Mikado’nun Çöpleri, Altı Derece Uzak, Canlı Maymun Lokantası, 3. Richard, Eskici Dükkanı, Romeo ve Juliet ve Gerçek Hayattan Alınmıştır gibi oyunlar.Gizli Yüz, O Da Beni Seviyor, Karşılaşma, Çamur, Gönlümdeki Köşk Olmasa ve Tramvay gibi filmler.İncer 2006 yılında Binbir Gece dizisiyle ekrana gelmiş ve Nadide Evliyaoğlu karakterine hayat vermişti.

Ne dediler?
Cem Davran: Ah be Tomi. #Tomrisİncer Çocukluğum, ilk gençliğim derken, sadece Rumuz Goncagül bile desem yeter. Ruhun şad olsun. 
Nurgül Yeşilçay: Sektörün “Tomi”si, Tomris Ablamızı kaybettik!!! Yaşam enerjisini hep örnek aldığım büyük usta mekanın cennet olsun!!! 
Engin Alkan: Öyle insanca bir tat bıraktı ki damaklarımızda, onu çok arayacağız, çok özleyeceğiz…Çiçek Dilligil: Bu dünyadan bir Tomris İncer geçti..Ne geçişti ama..Bedeni gitti, rolleri, sesi, tertemiz kalbi, o…
Yekta Kopan: Tomris İncer büyük bir oyuncuydu. Gözleri yeterdi. 

Share
554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2