logo

24 Haziran 2015

BURHANİYE’DE BİNLERCE KOMŞU İFTARDA BİRARAYA GELDİ

ghjghjhgjgÜsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Burhaniye Mahallesinde kurulan ve yaklaşık  4 bin davetliye ikramda bulunulan iftar sofrasını ziyaret etti.

Üsküdar Belediyesi’nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği sokak İftarları komşulukları perçinlediği gibi dostlukları da artırıyor. Dün akşam Burhaniye Mahallesi’nde verilen ilk iftara  yoğun ilgi vardı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Başkan Yardımcıları Zeki Bıyık, Serdar Güleç ve AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır’ın yanı sıra binlerce mahalleli iftar sofralarındaki yerlerini aldı.

İFTARA 7’DEN 70’E YOĞUN İLGİ

Aynı mahallede oturan mahalle sakinlerine, aynı sofrayı paylaşıp iftar etme ve Ramazan’ın birlik-beraberlik ruhunu yaşatma adına düzenlenen sokak iftarlarına 7’den 70’e yoğun ilgi vardı.

Ramazan’ın 5. gününde Burhaniye Mahallesinde kurulan iftar sofrasını ziyaret eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen mahalle sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Tek tek bütün masaları gezip bilhassa gençlerin ve çocukların Ramazan heyecanını paylaşan Başkan Türkmen, mahalle sakinleri ile birlikte hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra iftar etti.

RAMAZAN’IN BEREKETİNİ DOSTLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ

İftar öncesi yaptığı konuşmada genç yaşlı demeden katılımlarıyla sofraları şenlendiren mahallelilere teşekkür eden Başkan Hilmi Türkmen, “Mahallelerde kurulan iftar sofralarında Ramazan’ın bereketini siz dostlarımızla kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Bu sofralarda yediğimiz yemeklerin afiyet ve şifa olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Türkmen Ramazan’ın bir ibadet ayı olduğuna değinerek, “İnşallah bu mübarek ay sizlerin de hanelerinizi, sofralarınızı bereketlendirir. Ramazan’dan laıkıyla istifade edenlerden olmaya çalışalım. Daha çok ibadet edelim. Birbirimize daha çok hoşgörüyle yaklaşalım. Bu güzel ayda her anı en güzel şekilde değerlendirelim. Hep birlikte dolu dolu bir Ramazan ayını yaşayalım. Bütün kırgınlıkları küskünlükleri unutalım istiyorum” dedi.

Üsküdar’ın insanlarına aynı sofrada aynı tabakta çorbaya kaşık sallamanın yakıştığını belirten Başkan Türkmen, mahalle sakinlerini Enderun Teravihlerine de davet etti.

İftar saatine kadar Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve duaların okunduğu sokak iftarı komşuların birbirleriyle yaptıkları sohbetlerle daha çok  renklendi.

Share
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2