logo

08 Nisan 2015

BURAK BAYÜLGEN’NIN YENI MASAL KITABI RAFLAR’DA !

GENÇ YAŞINA RAĞMEN KARIYERINE BIR ÇOK BAŞARI SIĞDIRAN BURAK BAYÜLGEN’IN YENI KITABI ÇIKTI.

 

burak2012-2013 YILLARI ARASINDA KÜLTÜR MAFYASI DERGISI’NIN “METRONOM” BÖLÜMÜNDE KLASIK MÜZIK MAKALELERI YAZAN BURAK BAYÜLGEN, IKI AYDA BIR ÇIKAN AT KAFASI DERGI’DE DE DENEME YAZARLIĞI YAPMAYA DEVAM ETTI. BIR DÖNEM OKAN BAYÜLGEN’IN EKIBINDE GÖREV ALAN BURAK BAYÜLGEN’IN İKINCI ADAM YAYINLARI’NDAN ÇIKAN ‘’SINA’NIN SIHIRLI RESMI’’ ADINDA ÇOCUKLAR IÇIN YAZDIĞI FANTASTIK MOTIFLI BIR MASAL KITABI VARDIR.

 

ESER HAKKINDA: CENTİLMEN UYKU

CENTILMEN UYKU, HANS CHRISITIAN ANDERSEN’IN IZINDEN GITMEYE ÇALIŞAN, PERI MASALLARINI YENIDEN UYKU ÖNCESI DINLENEN HIKAYELER HALINE GETIRMEYI AMAÇLAYAN VE ISTEYEN, HER TÜR YAŞA HITAP EDECEK; AMA ÖZELLIKLE ÇOCUK OKUYUCULARI HEDEF ALAN BEŞ ADET HIKAYEDEN OLUŞMAKTADIR. YAZAR BURADA OKUYUCUYU OLDUĞU KADAR MASALLARI DINLEYENLERI DE GÜZEL BIR HAYAL DÜNYASINA GÖTÜRMEYI AMAÇLADIĞINDAN HIKAYELERIN HEPSI ÖZELLIKLE BIR EBEVEYN TARAFINDAN OKUNUYORMUŞÇASINA KALEME ALINMIŞLARDIR.

CENTILMEN UYKU’NUN KULÜBESINDE FANTAZYANIN SIRLARINA ULAŞAN PRENS LUCIAN, MÜZIĞIN GÜCÜYLE DÜNYAYI IYILEŞTIREN BÜYÜCÜ UGO, SIMYA ILE ESAS KALBIN ALTINA DÖNÜŞMESINI HEDEFLEYEN KUZEY CADISI PRENS LUCIAN’IN ACIKLI BIR HIKAYESIYLE SON BULUYOR; ANCAK BU ACIKLI FINAL YENI UMUTLARA KUCAK AÇAN BIR BAŞLANGIÇ DA AYNI ZAMANDA…

 

YAZAR HAKKINDA: BURAK BAYÜLGEN

9 HAZIRAN 1983 YILINDA İSTANBUL’DA DOĞAN BURAK BAYÜLGEN, ILK ÖĞRENIMLERINI ÖZEL EFDAL İLKÖĞRETIM OKULU VE ÖZEL DOĞUŞ LISESI’NDE TAMAMLADI. 2001 YILINDA İSTEK BELDE LISESI’NDEN MEZUN OLAN BURAK BAYÜLGEN İSTANBUL BILGI ÜNIVERSITESI SINEMA-TV BÖLÜMÜ’NE GIREREK FILM TEORISI ÜZERINDE YOĞUNLAŞTI. AYNI ZAMANDA İSTANBUL DEVLET KONSERVATUVARI YARI ZAMANLI OPERA-ŞAN BÖLÜMÜ’NDE 1 SENE OKUDU. 2006 YILINDA “YAĞMUR DINMEK BILMIYOR” ISIMLI UZUN METRAJ FILM SENARYOSU TEZIYLE İSTANBUL BILGI ÜNIVERSITESI’NDEN MEZUN OLDU. AYNI YIL BAHÇEŞEHIR ÜNIVERSITESI SINEMA-TV YÜKSEK LISANS PROGRAMINA KAYDOLDU. 2008 YILINDA “BAYAN HOLMES’ÜN YATAK ODASI” ISIMLI UZUN METRAJ FILM SENARYOSUYLA BU PROGRAMDAN BAŞARIYLA MEZUN OLDU.

YAZI HAYATINA 2005 YILINDA ÇANAKKALE OLAY GAZETESI’NDE BAŞLAYAN BURAK BAYÜLGEN 2007 YILINDAN 2009 YILINA KADAR HABER PORTALI MEMLEKET HABER’DE KÖŞE YAZARLIĞI YAPTI. KORKU SINEMASI, FANTASTIK ÇOCUK FILMLERI VE KLASIK MÜZIK ÜZERINE YAZILAR YAZAN BURAK BAYÜLGEN 2009 YILINDAN BU YANA KARGAMECMUA’DA VE KORKU PORTALI “KORKU SITESI”NDE (KORKUSITESI.COM) AYLIK MÜZIK VE FILM MAKALELERI KALEME ALMAKTADIR. YAZDIĞI MAKALELERDEN BIR TANESI KARGAMECMUA MÜZIK YAZILARI 2007-2012 ISIMLI DERLEME KITAPTA YER ALMIŞTIR.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

E-MAIL ADRESI: BURAKBAYULGEN@GMAIL.COM

BURAKBAYULGEN@YAHOO.COM

 

HABER: YUSUF DOĞMİŞ

Share
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2