logo

31 Temmuz 2015

“ASKERİMİZE KURŞUN SIKANLARIN TÜMÜ TASFİYE OLACAKTIR…”

davutoglu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK’ya ve HDP’ye çok sert mesajlar verdi.Davutoğlu, Ankara’da TOBB Genel Merkezinde gerçekleştirilen “Teröre karşı Sivil İnsiyatif” toplantısında, terör saldırıları ve karşılığında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

“BUNDAN SONRA ASKERİMİZE O KURŞUNLARI SIKANLARIN TÜMÜNÜN TASFİYESİYLE SONUÇLANACAKTIR”
“Çözüm süreci konusunda hala irademiz sabittir. Süreç istismar edilecekse böyle bir çatışmazlığı kabul etmeyiz.” diyen Davutoğlu, terör saldırılarına yönelik operasyonlar için “Ben buna Huzur ve demokrasi operasyonu diyorum. Güvenlik güçlerimize şu talimatı verdi; madem Türkiye’ye savaş açıldı savaş açanlara en etkili tahribatı vereceksiniz… Bundan sonra sınırımızda askerimize kurşun sıkılmasının bedeli o kurşunu sıkanların tümünün tasfiyesiyle sonuçlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

“BİZ BÖYLE BİR ÇATIŞMASIZLIĞI KABUL ETMEYİZ”
Davutoğlu HDP’ye yönelik çok sert mesajlar verdiği konuşmasında “Şimdi çözüm sürecinden bahsedenlere çözüm sürecini istismar edenlere söylüyoruz çözüm süreci konusunda bizim irademiz halen sabit. Ancak çözüm süreci istismar edilerek polisimiz askerimiz şehit edilecekse biz böyle bir çatışmasızlığı kabul etmeyiz.”diyerek sürecin akıbetinin silahların bırakılmasına bağlı olduğunu vurguladı.

“CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI DIŞLANARAK SİYASET YAPILAMAZ”

Davutoğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı izole etmeye çalışanlara seslenerek “Kutuplaşma siyasetine karşı, dışlama siyasetine karşı biz birleştirme, uzlaştırma siyasetini takip etmeye devam edeceğiz. Çünkü milletimiz bunu istedi. Milletimiz siyasi partilere bir araya gelin, konuşun dedi. Bu dönem gösterdi ki Cumhurbaşkanlığı makamı dışlanarak, izole edilerek Türkiye’de meşruiyet çizgisi içinde siyaset yapılamaz.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun konuşmasındaki diğer satırbaşları şöyleydi…

-“Türkiye de bu örgütü (DAEŞ) en başından itibaren tehdit olarak telakki etmiş, görmüş ve hiç kimsenin ilan etmediği günlerde, 10 Ekim 2013’te bu örgütü, terör örgütü olarak ilan ettik. Çünkü yaklaşan tehlikeyi görüyorduk.”

-“İki polisimiz Ceylanpınar’da gece uyurken, enselerinden vurularak şehit edildiler. Hani dün şimdi hala TBMM kürsüsüne çıkıp barıştan bahseden HDP sözcüleri var ya önce onun hesabını versinler, verecekler.”

-“23 Temmuz günü bütün güvenlik birimlerini toplayıp bir Güvenlik Zirvesi yapma ihtiyacı hasıl olduğunda şunu gördük, birileri piyonları sahneye sürüyor. Onun üzerine karar verdik. Piyonlar değil, arkasındaki şahlar, vezirler hedef edilecek dedik ve o gece eş zamanlı olarak PKK’nın merkezlerine, DAEŞ’e ve DHKP-C’ye operasyon yapma kararı aldık.”

 -“Dün, Rabbimiz’e seslenerek TBMM kürsüsünden konuşan HDP sözcüsüne hatırlatırım, biz o seslenişleri bütün bir milletle yapa yapa buralara geldik. Ama sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil Dağı’na yükselmemeli. Önce onu öğreneceksiniz.”-“(HDP) Şimdi haddini bilmez bu eş başkanlardan biri ‘bütün bu oyunlar Saray gladyosunun eseridir’ diyerek tekrar Cumhurbaşkanımıza hakaret, Cumhurbaşkanlığı makamına yine hakaret etmeye cüret ediyor. Buradan sesleniyorum; Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı makamı da bütün makamlar da anayasal sistem içerisinde yüce bir görev ifa etmektedirler. Ama sizler terör gladyosunun unsurlarısınız, terör gladyosunun.”

-“Türkiye’de her şey meşruiyet çizgisi içinde ve milli iradenin bize söylediği yolda ilerlerken, birden demokrasimize, güvenliğimize ve Türkiye’nin geleceğine darbe vurmak isteyen şer odaklarının eş zamanlı olarak harekete geçtiğini gördük. Şimdi bazıları sanki bütün bu yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar. Bu hepimize yapılan bir suikasttir, bu saldırılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve bütün 78 milyona yapılan saldırılarıdır”

 

Share
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2