logo

09 Temmuz 2015

BULGURLU MAHALLESİ İFTARA KOŞTU

2Üsküdar Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca 24 mahallede verdiği  sokak iftarlarının önceki günkü adresi Bulgurlu oldu. Söğütlü Çayır Sokak’ta kurulan sofralara mahallelerin ilgisi ise hayli yoğun oldu.

Ramazan’ın huzur ve bereketinin bir başka iklimde yaşandığı Üsküdar’da artık geleneksel hale gelen sokak iftarlarına vatandaşlarımızın ilgisi artarak devam ediyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de ziyaret ettiği Bulgurlu’daki iftar programına yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

KOMŞULAR GÖNÜL SOFRALARINDA TANIŞIYOR

Aynı mahallede, aynı sokakta, aynı sitede ve hatta aynı apartmanda oturup birbirlerini tanımayan mahalle sakinleri iftar sofrasında tanışma imkanı buldular.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ramazan’ın 21 gününde Bulgurlu’da verilen sokak iftarına katıldı. Etkinlik alanına gelişinde masaları tek tek dolaşan Başkan Hilmi Türkmen vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek sohbet edip hal hatır sordu. Sıkıntısı olanların derdini dinleyerek not aldırdı. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Hilmi Türkmen bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İFTAR SOFRALARIMIZA SEFALAR GETİRDİNİZ

Ramazan’ın; Rahmet, bereket ve günahlardan arınma ayı olduğuna vurgu yapan Başkan Türkmen, “Bizler Üsküdarlılar olarak bu kutlu ayın kardeşliğini, huzurunu, arkadaşlığını paylaşmak üzere her akşam ayrı bir mahallemizde gönül sofraları kuruyoruz. Kurduğumuz bu sofraları varlığınızla şenlendirdiğiniz gibi Allah ta sizlerin hanelerinizi, evlerinizi ve sofralarını şenlendirip bereketlendirsininşallah” dedi.

ESKİ RAMAZANLARI ÖZLEYENLER ÜSKÜDAR’A GELSİNLER

Yaşı yetenlerin ‘Nerede o eski Ramazanlar’ dediğini hatırlatan Başkan Hilmi Türkmen, ilçelerinde yaşanılan farklı iklime ve ulvi atmosfere dikkat çekerek, “O eski  Ramazanları özleyenler var ya, özlemlerini daha fazla ertelemesinler Üsküdar’a gelsinler Bulgurlu’ya gelsinler” dedi.

Başkan Türkmen’in konuşmasının ardından binlerce mahalleli okunan ezan sonrası dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

Share
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2