logo

01 Temmuz 2015

BULGARİSTAN’DA EYYÜBİYE RÜZGÂRI

şşşşşşşşTÜRKİYE’Yİ EYYÜBİYE BELEDİYESİ MOZKED HALK OYUNLARI EKİBİ TEMSİL ETTİ.

Şükrü Üzümcü yönetimindeki Eyyübiye Belediyesi Mozked Halk Oyunları ekibi, Bulgaristan’da düzenlenen Folklor festivalinde Türkiye’yi temsil etti.

16-22 Haziran 2015 tarihleri arasında Bulgaristan’da düzenlenen Primorsko Uluslararası Folklor Festivalinde Ülkemizi Eyyübiye Belediyesi Mozked Halk Oyunları topluluğu temsil etti.

Yaklaşık 15 ülkenin katıldığı Uluslararası Folklor festivalinde Ülkemizi Şükrü Üzümcü yönetimindeki Eyyübiye Belediyesi Mozked Halk Oyunları ekibi temsil ederek ilimiz adına bir ilki başardılar. Yedi günlük festival süresince her akşam gösteri yapan Eyyübiye Belediyesi Mozked Halk Oyunları ekibi büyük ilgi topladı.

Eyyübiye Belediyesi’nin misafirlere yönelik yaptığı tanıtıcı çalışmalarla Bulgaristan’da adeta Türkiye, Şanlıurfa ve Eyyübiye rüzgârı esti. Ayrıca yapılan Türk gecesinde misafirlere çiğköfte, şıllık ve meyan ikramda da bulunuldu. İkramlarda dolayı Eyyübiye Belediyesi yetkililerine teşekkür eden misafirlere ayrıca Şanlıurfa ve Eyyübiye’yi tanıtıcı CD ve Broşürler dağıtıldı

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2