logo

reklam

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI


facebook
Abdullah Haktankaçmaz
ah6334@gmail.com

Hz. Süleyman’a bir kuş şikayete gelir ve bir dervişin kanadını kırdığını söyler. Hz. Süleyman dervi- şin huzura getirilmesini emreder, gelince sorar:

    – Bu kuş kanadını, senin kırdığını söylemekte ve senden şikayetçi olmaktadır. Kuşun kanadını sen mi kırdın, kırdıysan niçin kırdın?    

    – Ben ava çıkmıştım, bu kuşu gördüm. Üzerine gittim hiç kaçmadı, ben de elimle tutmak istedim, o zaman kaçmak için çırpındı, kanadı kırıldı der. Hz. Süleyman kuşa:

    – Sen neden kaçmadın dervişi görünce? Kuş:

    – Ben derviş Allah adamıdır, Allah’tan korkar, sevgisi boldur hiçbir canlıya zarar vermez diye düşündüm ondan… Avcı kıyafetli olsaydı tabii ki kaçardım der.

    Süleyman, dervişin kuşu kandırdığını düşünür, kuşu haklı bulur. Kuşun hangi kanadını kırmışsa; dervişin o kolunun kırılmasını emreder. Kuş:

    – Ya Süleyman, Kolunun kırılması bana ve hemcinslerime bir fayda getirmez, bu sahtekar kırık kolla da olsa kandırmaya devam edecektir. Bence onun manevi kisvesini, yani derviş elbisesini giymesini yasaklasanız, hayvanların içine bu sahte dervişin sahtekarlığını hayvanlara iyice anlatan görevliler salsanız,  daha hiçbir hayvanı kandıramaz der. Hz. Süleyman kuşun önerisini beğenir, aynen uygular.

   Sözü nereye bağlayacağımı az çok anladınız; Tabii ki hain leş kargaları FETÖ ve yandaşlarına. Türkiye’nin bekasına kasteden bu örgütü küresel kumpasçılar taşeron olarak kullanmakta ve coğrafyamızda harita değişikliği yaptırmaya çalışmaktadırlar. Sırası gelmişken FETÖ çevrelerinde dolaşan gazete alıntısı bir söylenti de şu:

    Müritleri ABD’de başkanlık seçimini Clinton’nın kazanması durumunda  iade tehlikesinin tamamen ortadan kalkacağına inanıyor. FETÖ’ nın verdiği “ Amerika’dan göçmeye hazır olun “ mesajıyla bozulan moraller, muhtemelen bu söylenti ile düzeltilmeye çalışılıyor.

    Çünkü seçimi Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Clinton’a yapılan astronomik bağış-

lar, FETÖ’yle ittifak kurmuş PYD–PKK unsurlarının yine Clinton tarafından “ DEAŞ’e karşı işbirliği yaptığımız müteffiklerimiz “ diye taltif görmesi, FETÖ’yü ümitlendirmiş görünüyor… Belki de “ PYD – PKK’ya sahip çıkan yeni Başkan, bu unsurlarla ittifak halinde olan camiamıza da sahip çıkacak, kabul ettiği astronomik bağışların karşılığını ödeyecektir “ diye düşünüyorlardır.

    Görünen o ki: ABD’li yetkililer terörist başını direk iade etmeye pek gönüllü olmadığı gibi, bu meseleyi bir sonraki yönetime de havale etmeyecek. Yani canlı bomba Clinton’nın ya da Trump’ın kucağına bırakılmayacak. Ya şarta bağlı olarak iade makanizması devreye sokulacak, ya da terörist başının kaçmasına göz yumulacak.

    Bu durumda Türkiye olarak biz ancak bizdeki FETÖ militanlarını ve yandaşlarını cezalandırabilece- ğiz. Ayrıca FETÖ’nün yandaş kazanımını da önlememiz gerekmektedir. İşte bu aşamada görüşüm  yazımın başında anlattığım ‘ Derviş ve kuş’ meselindeki  kuşun Hz Süleyman’a önerisini aynen uygulamaktır. Yani: Terörist başının dinle, imanla, dindarlıkla bir alakasının olmadığının, sahtekar, düzenbaz, din taciri, şimdiye kadar bülbül sanılan bir leş kargası, bir asalak, bir hain olduğunun tüm millete birçok şekilde açık, açık ve çok iyi anlatılmasıdır. Bu dindarlık ve kutsallık maskesi bir an evvel düşürülmelidir, örgüt çökertilmeli, mümkün olduğunca etkisiz duruma getirilmeye çalışılmalıdır. Yoksa daha çok uğraşacak, daha çok başımız ağrıyacak gibi görünüyor.

     Allah,tan bunlara ve bunlar gibi tüm din tacirlerine, vatan ve millet hainlerine, İslam dinine ve müs  lüman  düşmanlarına fırsat  vermemesini temenni eder im…                   ESEN KALINIZ

       

Abdullah HAKTANKAÇMAZ

     ah6334@gmail.com

 

Etiketler: »
Share
4955 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI” için 9 Yorum

 1. Gülşah : diyor ki:

  Abdullah hocam size katılıyorum. Bu dini kullanarak hain işlere başvuran bütün örgütler çökertilmelidir. Biran önce milletimizin birlik ve beraberliği için el ele vermeliyiz. Elinize sağlık. Saygılar.

 2. ayla keskin : diyor ki:

  Çok güzel bir örnekle ele almışsınız hocam ellerinize sağlık.

 3. Sayın Hocam
  Çok güzel olmuş olmuş tebrik ederim.
  Saygılarımla

 4. mehmet : diyor ki:

  Sayın Hocam,
  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir…
  Yüce Allah Derviş görünen maşalardan ümmetimizi ve milletimizi emin kılsın.
  Rabbim bu son karakolda Halis’leri Abdullah’ları Mehmet’ leri eksik etmesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun.

 5. Dr. Hasan Ali : diyor ki:

  Hocam sonuna kadar katılıyorum. Hırsız mutlak suçlu ve hain ( atalar su uyur düşman uyumaz demişler) ama Hırsız hazırlık yaparken uyuyan ev sahibinin hiç mi suçu yok acaba?? Ülke uçurumun kenarından döndü.. dirayetli vatansever vatan evlatlarına müteşekkiriz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2