logo

reklam

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI


facebook
Abdullah Haktankaçmaz
ah6334@gmail.com

Hz. Süleyman’a bir kuş şikayete gelir ve bir dervişin kanadını kırdığını söyler. Hz. Süleyman dervi- şin huzura getirilmesini emreder, gelince sorar:

    – Bu kuş kanadını, senin kırdığını söylemekte ve senden şikayetçi olmaktadır. Kuşun kanadını sen mi kırdın, kırdıysan niçin kırdın?    

    – Ben ava çıkmıştım, bu kuşu gördüm. Üzerine gittim hiç kaçmadı, ben de elimle tutmak istedim, o zaman kaçmak için çırpındı, kanadı kırıldı der. Hz. Süleyman kuşa:

    – Sen neden kaçmadın dervişi görünce? Kuş:

    – Ben derviş Allah adamıdır, Allah’tan korkar, sevgisi boldur hiçbir canlıya zarar vermez diye düşündüm ondan… Avcı kıyafetli olsaydı tabii ki kaçardım der.

    Süleyman, dervişin kuşu kandırdığını düşünür, kuşu haklı bulur. Kuşun hangi kanadını kırmışsa; dervişin o kolunun kırılmasını emreder. Kuş:

    – Ya Süleyman, Kolunun kırılması bana ve hemcinslerime bir fayda getirmez, bu sahtekar kırık kolla da olsa kandırmaya devam edecektir. Bence onun manevi kisvesini, yani derviş elbisesini giymesini yasaklasanız, hayvanların içine bu sahte dervişin sahtekarlığını hayvanlara iyice anlatan görevliler salsanız,  daha hiçbir hayvanı kandıramaz der. Hz. Süleyman kuşun önerisini beğenir, aynen uygular.

   Sözü nereye bağlayacağımı az çok anladınız; Tabii ki hain leş kargaları FETÖ ve yandaşlarına. Türkiye’nin bekasına kasteden bu örgütü küresel kumpasçılar taşeron olarak kullanmakta ve coğrafyamızda harita değişikliği yaptırmaya çalışmaktadırlar. Sırası gelmişken FETÖ çevrelerinde dolaşan gazete alıntısı bir söylenti de şu:

    Müritleri ABD’de başkanlık seçimini Clinton’nın kazanması durumunda  iade tehlikesinin tamamen ortadan kalkacağına inanıyor. FETÖ’ nın verdiği “ Amerika’dan göçmeye hazır olun “ mesajıyla bozulan moraller, muhtemelen bu söylenti ile düzeltilmeye çalışılıyor.

    Çünkü seçimi Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Clinton’a yapılan astronomik bağış-

lar, FETÖ’yle ittifak kurmuş PYD–PKK unsurlarının yine Clinton tarafından “ DEAŞ’e karşı işbirliği yaptığımız müteffiklerimiz “ diye taltif görmesi, FETÖ’yü ümitlendirmiş görünüyor… Belki de “ PYD – PKK’ya sahip çıkan yeni Başkan, bu unsurlarla ittifak halinde olan camiamıza da sahip çıkacak, kabul ettiği astronomik bağışların karşılığını ödeyecektir “ diye düşünüyorlardır.

    Görünen o ki: ABD’li yetkililer terörist başını direk iade etmeye pek gönüllü olmadığı gibi, bu meseleyi bir sonraki yönetime de havale etmeyecek. Yani canlı bomba Clinton’nın ya da Trump’ın kucağına bırakılmayacak. Ya şarta bağlı olarak iade makanizması devreye sokulacak, ya da terörist başının kaçmasına göz yumulacak.

    Bu durumda Türkiye olarak biz ancak bizdeki FETÖ militanlarını ve yandaşlarını cezalandırabilece- ğiz. Ayrıca FETÖ’nün yandaş kazanımını da önlememiz gerekmektedir. İşte bu aşamada görüşüm  yazımın başında anlattığım ‘ Derviş ve kuş’ meselindeki  kuşun Hz Süleyman’a önerisini aynen uygulamaktır. Yani: Terörist başının dinle, imanla, dindarlıkla bir alakasının olmadığının, sahtekar, düzenbaz, din taciri, şimdiye kadar bülbül sanılan bir leş kargası, bir asalak, bir hain olduğunun tüm millete birçok şekilde açık, açık ve çok iyi anlatılmasıdır. Bu dindarlık ve kutsallık maskesi bir an evvel düşürülmelidir, örgüt çökertilmeli, mümkün olduğunca etkisiz duruma getirilmeye çalışılmalıdır. Yoksa daha çok uğraşacak, daha çok başımız ağrıyacak gibi görünüyor.

     Allah,tan bunlara ve bunlar gibi tüm din tacirlerine, vatan ve millet hainlerine, İslam dinine ve müs  lüman  düşmanlarına fırsat  vermemesini temenni eder im…                   ESEN KALINIZ

       

Abdullah HAKTANKAÇMAZ

     ah6334@gmail.com

 

Etiketler: »
Share
4720 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI” için 9 Yorum

 1. Gülşah : diyor ki:

  Abdullah hocam size katılıyorum. Bu dini kullanarak hain işlere başvuran bütün örgütler çökertilmelidir. Biran önce milletimizin birlik ve beraberliği için el ele vermeliyiz. Elinize sağlık. Saygılar.

 2. ayla keskin : diyor ki:

  Çok güzel bir örnekle ele almışsınız hocam ellerinize sağlık.

 3. Sayın Hocam
  Çok güzel olmuş olmuş tebrik ederim.
  Saygılarımla

 4. mehmet : diyor ki:

  Sayın Hocam,
  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir…
  Yüce Allah Derviş görünen maşalardan ümmetimizi ve milletimizi emin kılsın.
  Rabbim bu son karakolda Halis’leri Abdullah’ları Mehmet’ leri eksik etmesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun.

 5. Dr. Hasan Ali : diyor ki:

  Hocam sonuna kadar katılıyorum. Hırsız mutlak suçlu ve hain ( atalar su uyur düşman uyumaz demişler) ama Hırsız hazırlık yaparken uyuyan ev sahibinin hiç mi suçu yok acaba?? Ülke uçurumun kenarından döndü.. dirayetli vatansever vatan evlatlarına müteşekkiriz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
 • ÇANAKKALE RUHU CANLI TUTULMALI

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Papatya Yayınlarından Mustafa Turan’ın "Destanlaşan Çanakkale"  kitabında anlatılanlara göre, yıllar önce eğitim sistemimizi incelemek üzere Japonya’dan bir heyet Türkiye’ye gelir. İnceleme tamamlandıktan sonra MEB yetkilileri, Japon heyetinden hiç beklemedikleri bir tepki almıştır. Konuk heyetin, dönemin Başbakanı rahmetli Turgut Özal’ın huzurunda dile getirdikleri acı gerçek şöyledir: “Türk eğitim sisteminde milli ruh yok...” Sonra şöyle devam etmişler: “Biz, eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı gid...
UA-36507442-2