logo

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI


facebook
Abdullah Haktankaçmaz
ah6334@gmail.com

Hz. Süleyman’a bir kuş şikayete gelir ve bir dervişin kanadını kırdığını söyler. Hz. Süleyman dervi- şin huzura getirilmesini emreder, gelince sorar:

    – Bu kuş kanadını, senin kırdığını söylemekte ve senden şikayetçi olmaktadır. Kuşun kanadını sen mi kırdın, kırdıysan niçin kırdın?    

    – Ben ava çıkmıştım, bu kuşu gördüm. Üzerine gittim hiç kaçmadı, ben de elimle tutmak istedim, o zaman kaçmak için çırpındı, kanadı kırıldı der. Hz. Süleyman kuşa:

    – Sen neden kaçmadın dervişi görünce? Kuş:

    – Ben derviş Allah adamıdır, Allah’tan korkar, sevgisi boldur hiçbir canlıya zarar vermez diye düşündüm ondan… Avcı kıyafetli olsaydı tabii ki kaçardım der.

    Süleyman, dervişin kuşu kandırdığını düşünür, kuşu haklı bulur. Kuşun hangi kanadını kırmışsa; dervişin o kolunun kırılmasını emreder. Kuş:

    – Ya Süleyman, Kolunun kırılması bana ve hemcinslerime bir fayda getirmez, bu sahtekar kırık kolla da olsa kandırmaya devam edecektir. Bence onun manevi kisvesini, yani derviş elbisesini giymesini yasaklasanız, hayvanların içine bu sahte dervişin sahtekarlığını hayvanlara iyice anlatan görevliler salsanız,  daha hiçbir hayvanı kandıramaz der. Hz. Süleyman kuşun önerisini beğenir, aynen uygular.

   Sözü nereye bağlayacağımı az çok anladınız; Tabii ki hain leş kargaları FETÖ ve yandaşlarına. Türkiye’nin bekasına kasteden bu örgütü küresel kumpasçılar taşeron olarak kullanmakta ve coğrafyamızda harita değişikliği yaptırmaya çalışmaktadırlar. Sırası gelmişken FETÖ çevrelerinde dolaşan gazete alıntısı bir söylenti de şu:

    Müritleri ABD’de başkanlık seçimini Clinton’nın kazanması durumunda  iade tehlikesinin tamamen ortadan kalkacağına inanıyor. FETÖ’ nın verdiği “ Amerika’dan göçmeye hazır olun “ mesajıyla bozulan moraller, muhtemelen bu söylenti ile düzeltilmeye çalışılıyor.

    Çünkü seçimi Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Clinton’a yapılan astronomik bağış-

lar, FETÖ’yle ittifak kurmuş PYD–PKK unsurlarının yine Clinton tarafından “ DEAŞ’e karşı işbirliği yaptığımız müteffiklerimiz “ diye taltif görmesi, FETÖ’yü ümitlendirmiş görünüyor… Belki de “ PYD – PKK’ya sahip çıkan yeni Başkan, bu unsurlarla ittifak halinde olan camiamıza da sahip çıkacak, kabul ettiği astronomik bağışların karşılığını ödeyecektir “ diye düşünüyorlardır.

    Görünen o ki: ABD’li yetkililer terörist başını direk iade etmeye pek gönüllü olmadığı gibi, bu meseleyi bir sonraki yönetime de havale etmeyecek. Yani canlı bomba Clinton’nın ya da Trump’ın kucağına bırakılmayacak. Ya şarta bağlı olarak iade makanizması devreye sokulacak, ya da terörist başının kaçmasına göz yumulacak.

    Bu durumda Türkiye olarak biz ancak bizdeki FETÖ militanlarını ve yandaşlarını cezalandırabilece- ğiz. Ayrıca FETÖ’nün yandaş kazanımını da önlememiz gerekmektedir. İşte bu aşamada görüşüm  yazımın başında anlattığım ‘ Derviş ve kuş’ meselindeki  kuşun Hz Süleyman’a önerisini aynen uygulamaktır. Yani: Terörist başının dinle, imanla, dindarlıkla bir alakasının olmadığının, sahtekar, düzenbaz, din taciri, şimdiye kadar bülbül sanılan bir leş kargası, bir asalak, bir hain olduğunun tüm millete birçok şekilde açık, açık ve çok iyi anlatılmasıdır. Bu dindarlık ve kutsallık maskesi bir an evvel düşürülmelidir, örgüt çökertilmeli, mümkün olduğunca etkisiz duruma getirilmeye çalışılmalıdır. Yoksa daha çok uğraşacak, daha çok başımız ağrıyacak gibi görünüyor.

     Allah,tan bunlara ve bunlar gibi tüm din tacirlerine, vatan ve millet hainlerine, İslam dinine ve müs  lüman  düşmanlarına fırsat  vermemesini temenni eder im…                   ESEN KALINIZ

       

Abdullah HAKTANKAÇMAZ

     ah6334@gmail.com

 

Etiketler: »
Share
1415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI” için 4 Yorum

 1. Sayın Hocam
  Çok güzel olmuş olmuş tebrik ederim.
  Saygılarımla

 2. mehmet : diyor ki:

  Sayın Hocam,
  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir…
  Yüce Allah Derviş görünen maşalardan ümmetimizi ve milletimizi emin kılsın.
  Rabbim bu son karakolda Halis’leri Abdullah’ları Mehmet’ leri eksik etmesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun.

 3. Dr. Hasan Ali : diyor ki:

  Hocam sonuna kadar katılıyorum. Hırsız mutlak suçlu ve hain ( atalar su uyur düşman uyumaz demişler) ama Hırsız hazırlık yaparken uyuyan ev sahibinin hiç mi suçu yok acaba?? Ülke uçurumun kenarından döndü.. dirayetli vatansever vatan evlatlarına müteşekkiriz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
 • Urfalı Çanakkale Şehidi

  19 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Çanakkale sırtlarında şehit düşen şehitlerin kimlikleri, ırkları milliyetleri ve dilleri iyi araştırıldığı zaman; onları bir araya toplayan mefkûrenin ve ruhun karşısında saygıyla eğilmek lazım. Zira ben Çanakkale’yi gezdiğim zaman, mezar taşlarını okudum. Küçük iken hocamız, mezar taşları okumak iyi değildir, derdi. Ama Çanakkale şehitlerinin mezar taşlarını okumak bir istisna olmalıydı. ...
 • MUSUL TİYATROSU

  19 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Aynı insanların, aynı cümlelerini dinlemekten bıksak da yine izliyoruz işte. Hepsi ittifak etmiş gibi Daeş’in yok edilmesinden söz ediyorlar. Hiç bir Amerikalı Daeş’i etkisiz hale getireceğiz, Daeş’i yok edeceğiz demiyor. En resmi ağızlar bile “Daeş’in Musul’dan çıkarılması” diyor. Yok etmek isteseydi, Daeş Suriye’den Irak’a konvoy halinde kamyonetlerle giderken konvoyu vururdu. Sinop üssü kapatıldığında “Rus pilotların traş olduğunu bile izliyorduk” diyen Amerikalı, şimdiki teknoloji ile kamyonet konvoyunu görmemiş olabilir mi? Yok et...
 • Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…1

  18 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

    Merhabalar Sevgili okurlarım.   Son yıllarda batı dünyası olabildiğince zalim, olabildiğince insanlıktan uzaklaştı ve dahi Olabildiğince Türkiye düşmanı oldu. Şimdi bazılarınız içinizden hep öyleydi diyeceksiniz. Evet hep doğu (İslam) düşmanı ve hep Türkiye düşmanıydılar. Ama son 15 yılda inanılmaz dereceye çıktı bu düşmanlık ve insani umursamazlık. Demokrasinin beşiği denilen Batı ve ABD , Demokrasiyi sadece kendilerine ve dahi Müslüman olmayanlara layık görmeye başladılar. Bunun en güzel örneği de 15 Temmuz Darbe Giri...
UA-36507442-2