logo

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI


facebook
Abdullah Haktankaçmaz
ah6334@gmail.com

Hz. Süleyman’a bir kuş şikayete gelir ve bir dervişin kanadını kırdığını söyler. Hz. Süleyman dervi- şin huzura getirilmesini emreder, gelince sorar:

    – Bu kuş kanadını, senin kırdığını söylemekte ve senden şikayetçi olmaktadır. Kuşun kanadını sen mi kırdın, kırdıysan niçin kırdın?    

    – Ben ava çıkmıştım, bu kuşu gördüm. Üzerine gittim hiç kaçmadı, ben de elimle tutmak istedim, o zaman kaçmak için çırpındı, kanadı kırıldı der. Hz. Süleyman kuşa:

    – Sen neden kaçmadın dervişi görünce? Kuş:

    – Ben derviş Allah adamıdır, Allah’tan korkar, sevgisi boldur hiçbir canlıya zarar vermez diye düşündüm ondan… Avcı kıyafetli olsaydı tabii ki kaçardım der.

    Süleyman, dervişin kuşu kandırdığını düşünür, kuşu haklı bulur. Kuşun hangi kanadını kırmışsa; dervişin o kolunun kırılmasını emreder. Kuş:

    – Ya Süleyman, Kolunun kırılması bana ve hemcinslerime bir fayda getirmez, bu sahtekar kırık kolla da olsa kandırmaya devam edecektir. Bence onun manevi kisvesini, yani derviş elbisesini giymesini yasaklasanız, hayvanların içine bu sahte dervişin sahtekarlığını hayvanlara iyice anlatan görevliler salsanız,  daha hiçbir hayvanı kandıramaz der. Hz. Süleyman kuşun önerisini beğenir, aynen uygular.

   Sözü nereye bağlayacağımı az çok anladınız; Tabii ki hain leş kargaları FETÖ ve yandaşlarına. Türkiye’nin bekasına kasteden bu örgütü küresel kumpasçılar taşeron olarak kullanmakta ve coğrafyamızda harita değişikliği yaptırmaya çalışmaktadırlar. Sırası gelmişken FETÖ çevrelerinde dolaşan gazete alıntısı bir söylenti de şu:

    Müritleri ABD’de başkanlık seçimini Clinton’nın kazanması durumunda  iade tehlikesinin tamamen ortadan kalkacağına inanıyor. FETÖ’ nın verdiği “ Amerika’dan göçmeye hazır olun “ mesajıyla bozulan moraller, muhtemelen bu söylenti ile düzeltilmeye çalışılıyor.

    Çünkü seçimi Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Clinton’a yapılan astronomik bağış-

lar, FETÖ’yle ittifak kurmuş PYD–PKK unsurlarının yine Clinton tarafından “ DEAŞ’e karşı işbirliği yaptığımız müteffiklerimiz “ diye taltif görmesi, FETÖ’yü ümitlendirmiş görünüyor… Belki de “ PYD – PKK’ya sahip çıkan yeni Başkan, bu unsurlarla ittifak halinde olan camiamıza da sahip çıkacak, kabul ettiği astronomik bağışların karşılığını ödeyecektir “ diye düşünüyorlardır.

    Görünen o ki: ABD’li yetkililer terörist başını direk iade etmeye pek gönüllü olmadığı gibi, bu meseleyi bir sonraki yönetime de havale etmeyecek. Yani canlı bomba Clinton’nın ya da Trump’ın kucağına bırakılmayacak. Ya şarta bağlı olarak iade makanizması devreye sokulacak, ya da terörist başının kaçmasına göz yumulacak.

    Bu durumda Türkiye olarak biz ancak bizdeki FETÖ militanlarını ve yandaşlarını cezalandırabilece- ğiz. Ayrıca FETÖ’nün yandaş kazanımını da önlememiz gerekmektedir. İşte bu aşamada görüşüm  yazımın başında anlattığım ‘ Derviş ve kuş’ meselindeki  kuşun Hz Süleyman’a önerisini aynen uygulamaktır. Yani: Terörist başının dinle, imanla, dindarlıkla bir alakasının olmadığının, sahtekar, düzenbaz, din taciri, şimdiye kadar bülbül sanılan bir leş kargası, bir asalak, bir hain olduğunun tüm millete birçok şekilde açık, açık ve çok iyi anlatılmasıdır. Bu dindarlık ve kutsallık maskesi bir an evvel düşürülmelidir, örgüt çökertilmeli, mümkün olduğunca etkisiz duruma getirilmeye çalışılmalıdır. Yoksa daha çok uğraşacak, daha çok başımız ağrıyacak gibi görünüyor.

     Allah,tan bunlara ve bunlar gibi tüm din tacirlerine, vatan ve millet hainlerine, İslam dinine ve müs  lüman  düşmanlarına fırsat  vermemesini temenni eder im…                   ESEN KALINIZ

       

Abdullah HAKTANKAÇMAZ

     ah6334@gmail.com

 

Etiketler: »
Share
5100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI” için 9 Yorum

 1. Gülşah : diyor ki:

  Abdullah hocam size katılıyorum. Bu dini kullanarak hain işlere başvuran bütün örgütler çökertilmelidir. Biran önce milletimizin birlik ve beraberliği için el ele vermeliyiz. Elinize sağlık. Saygılar.

 2. ayla keskin : diyor ki:

  Çok güzel bir örnekle ele almışsınız hocam ellerinize sağlık.

 3. Sayın Hocam
  Çok güzel olmuş olmuş tebrik ederim.
  Saygılarımla

 4. mehmet : diyor ki:

  Sayın Hocam,
  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir…
  Yüce Allah Derviş görünen maşalardan ümmetimizi ve milletimizi emin kılsın.
  Rabbim bu son karakolda Halis’leri Abdullah’ları Mehmet’ leri eksik etmesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun.

 5. Dr. Hasan Ali : diyor ki:

  Hocam sonuna kadar katılıyorum. Hırsız mutlak suçlu ve hain ( atalar su uyur düşman uyumaz demişler) ama Hırsız hazırlık yaparken uyuyan ev sahibinin hiç mi suçu yok acaba?? Ülke uçurumun kenarından döndü.. dirayetli vatansever vatan evlatlarına müteşekkiriz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM..

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM.. İbrâhim aleyhisselâm putlarını paramparça ettiği cahil kavminin hâlâ putların âcizliğini göremeyip akıllarını kullanmamaları karşısında hayretler içinde kaldı ve onlara, “Size de, Allah'ı bırakıp taptıklarınıza da yuh olsun! Hala aklınızı başınıza almayacak mısınız?” diye seslendi. Buna karşılık kavminin önde gelen zalimleri: “..’Eğer bir şey yapacaksanız, İbrâhim’i ateşe atıp yakın, böylece ilahlarınıza yardım edin!’ dediler.” Böylece zalimler Hz. İbrâhim aleyhisselâm hakkında tuzak kurup plan yaptılar...
 • Milletin Akıl ve Feraseti Darbeye Dur Dedi

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Akıl, düşünme, muhakeme ve doğruyu yanlıştan ayırma melekesi olmakla beraber, bunun fert olarak herkeste aynı olması gerekmez. Burada esas olan aklı iyi ve yerinde kullanabilmektir. Bu da aynı zamanda bir metot ve yöntem bilim işidir.   Akıl, ister Descartes’in dediği gibi bazı fikirleri ister birlikte getirsin, isterse getirmesin; bu meleke eşya ile münasebetlere girdikçe yani tecrübe kazandıkça gelişir; muhteva kazanır. Mühim olan bu muhtevayı nasıl ve nereden kazandığıdır. Aklın çalışması, zihnin faaliyeti demektir. Zihnin çalışma...
 • ŞİKE MEDYAYA DÜŞTÜ “Urfaspor’a yapılan haksızlığın bedeli ödenmeli”…

  21 Temmuz 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, Şanlıurfa, SÜRMANŞET

  Spor bir moral, bir beraberlik, bir milli duruş ve dayanışma kültürüdür. Şanlıurfa nın 1969 dan bu yana profesyonel futbol liglerinde oynayan futbol takımı Urfaspor, maalesef uzun yıllardır siyasi entrikalara ve ikballere alet ve kurban edilmektedir. Spor bedensel fonksiyonlara kolaylık ve sağlığa zindelik ve enerji katan, kural ve centilmenlikle bütünleşmiş hareketler organizasyonudur. Şanlıurfaspor 2016-17 dönemi Futbol Federasyonu lig maçlarında istenilen başarıları elde edememesine rağmen, yinede Şanlıurfa halkı tarafından sevgi ve...
 • BİNDİRİLMEDİĞİ TRENE MAKİNİST OLDU

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile tanışıklığımız, Şanlıurfa SSK Başhekimliği döneminde başarılı hizmetlere imza attığı yaklaşık 20 yıl öncesine dayanır. Anadolu Ajansı’ndan 1998 yılında emekli olduktan sonra Şanlıurfa’ya dönüp çıkardığımız yerel gazetede Fakıbaba’nın güzel çalışmalarını sık sık kamuoyuna duyurduk. 2004 yılında AK Parti’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adayı olduğunda da yine Fakıbaba’nın yanındaydık. O zamanlar aramızdan su sızmıyordu. Ta ki belediye başkanı seçildikten sonra bir köşe yazarımızın yaptığı el...
UA-36507442-2