logo

reklam

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI


facebook
Abdullah Haktankaçmaz
ah6334@gmail.com

Hz. Süleyman’a bir kuş şikayete gelir ve bir dervişin kanadını kırdığını söyler. Hz. Süleyman dervi- şin huzura getirilmesini emreder, gelince sorar:

    – Bu kuş kanadını, senin kırdığını söylemekte ve senden şikayetçi olmaktadır. Kuşun kanadını sen mi kırdın, kırdıysan niçin kırdın?    

    – Ben ava çıkmıştım, bu kuşu gördüm. Üzerine gittim hiç kaçmadı, ben de elimle tutmak istedim, o zaman kaçmak için çırpındı, kanadı kırıldı der. Hz. Süleyman kuşa:

    – Sen neden kaçmadın dervişi görünce? Kuş:

    – Ben derviş Allah adamıdır, Allah’tan korkar, sevgisi boldur hiçbir canlıya zarar vermez diye düşündüm ondan… Avcı kıyafetli olsaydı tabii ki kaçardım der.

    Süleyman, dervişin kuşu kandırdığını düşünür, kuşu haklı bulur. Kuşun hangi kanadını kırmışsa; dervişin o kolunun kırılmasını emreder. Kuş:

    – Ya Süleyman, Kolunun kırılması bana ve hemcinslerime bir fayda getirmez, bu sahtekar kırık kolla da olsa kandırmaya devam edecektir. Bence onun manevi kisvesini, yani derviş elbisesini giymesini yasaklasanız, hayvanların içine bu sahte dervişin sahtekarlığını hayvanlara iyice anlatan görevliler salsanız,  daha hiçbir hayvanı kandıramaz der. Hz. Süleyman kuşun önerisini beğenir, aynen uygular.

   Sözü nereye bağlayacağımı az çok anladınız; Tabii ki hain leş kargaları FETÖ ve yandaşlarına. Türkiye’nin bekasına kasteden bu örgütü küresel kumpasçılar taşeron olarak kullanmakta ve coğrafyamızda harita değişikliği yaptırmaya çalışmaktadırlar. Sırası gelmişken FETÖ çevrelerinde dolaşan gazete alıntısı bir söylenti de şu:

    Müritleri ABD’de başkanlık seçimini Clinton’nın kazanması durumunda  iade tehlikesinin tamamen ortadan kalkacağına inanıyor. FETÖ’ nın verdiği “ Amerika’dan göçmeye hazır olun “ mesajıyla bozulan moraller, muhtemelen bu söylenti ile düzeltilmeye çalışılıyor.

    Çünkü seçimi Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Clinton’a yapılan astronomik bağış-

lar, FETÖ’yle ittifak kurmuş PYD–PKK unsurlarının yine Clinton tarafından “ DEAŞ’e karşı işbirliği yaptığımız müteffiklerimiz “ diye taltif görmesi, FETÖ’yü ümitlendirmiş görünüyor… Belki de “ PYD – PKK’ya sahip çıkan yeni Başkan, bu unsurlarla ittifak halinde olan camiamıza da sahip çıkacak, kabul ettiği astronomik bağışların karşılığını ödeyecektir “ diye düşünüyorlardır.

    Görünen o ki: ABD’li yetkililer terörist başını direk iade etmeye pek gönüllü olmadığı gibi, bu meseleyi bir sonraki yönetime de havale etmeyecek. Yani canlı bomba Clinton’nın ya da Trump’ın kucağına bırakılmayacak. Ya şarta bağlı olarak iade makanizması devreye sokulacak, ya da terörist başının kaçmasına göz yumulacak.

    Bu durumda Türkiye olarak biz ancak bizdeki FETÖ militanlarını ve yandaşlarını cezalandırabilece- ğiz. Ayrıca FETÖ’nün yandaş kazanımını da önlememiz gerekmektedir. İşte bu aşamada görüşüm  yazımın başında anlattığım ‘ Derviş ve kuş’ meselindeki  kuşun Hz Süleyman’a önerisini aynen uygulamaktır. Yani: Terörist başının dinle, imanla, dindarlıkla bir alakasının olmadığının, sahtekar, düzenbaz, din taciri, şimdiye kadar bülbül sanılan bir leş kargası, bir asalak, bir hain olduğunun tüm millete birçok şekilde açık, açık ve çok iyi anlatılmasıdır. Bu dindarlık ve kutsallık maskesi bir an evvel düşürülmelidir, örgüt çökertilmeli, mümkün olduğunca etkisiz duruma getirilmeye çalışılmalıdır. Yoksa daha çok uğraşacak, daha çok başımız ağrıyacak gibi görünüyor.

     Allah,tan bunlara ve bunlar gibi tüm din tacirlerine, vatan ve millet hainlerine, İslam dinine ve müs  lüman  düşmanlarına fırsat  vermemesini temenni eder im…                   ESEN KALINIZ

       

Abdullah HAKTANKAÇMAZ

     ah6334@gmail.com

 

Etiketler: »
Share
4177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

BÜLBÜL SANILAN LEŞ KARGALARI” için 8 Yorum

 1. ayla keskin : diyor ki:

  Çok güzel bir örnekle ele almışsınız hocam ellerinize sağlık.

 2. Sayın Hocam
  Çok güzel olmuş olmuş tebrik ederim.
  Saygılarımla

 3. mehmet : diyor ki:

  Sayın Hocam,
  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak bu kadar güzel ifade edilebilir…
  Yüce Allah Derviş görünen maşalardan ümmetimizi ve milletimizi emin kılsın.
  Rabbim bu son karakolda Halis’leri Abdullah’ları Mehmet’ leri eksik etmesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun.

 4. Dr. Hasan Ali : diyor ki:

  Hocam sonuna kadar katılıyorum. Hırsız mutlak suçlu ve hain ( atalar su uyur düşman uyumaz demişler) ama Hırsız hazırlık yaparken uyuyan ev sahibinin hiç mi suçu yok acaba?? Ülke uçurumun kenarından döndü.. dirayetli vatansever vatan evlatlarına müteşekkiriz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
UA-36507442-2