logo

29 Ekim 2015

“BUGÜN CUMHURİYETİMİZE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ…”

3Genel Başkan Yrd. Yakup AKKAYA; “Bundan 92 yıl önce olduğu gibi bugün de ne kadar karanlık günler yaşarsak yaşayalım; Milletin egemenliğini, yine milletin azim ve kararı bizi bu karanlık günlerden kurtaracaktır. Barışın, huzurun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yaşanacağı günler dileğiyle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.”

Seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya;  çarşamba sabahına Ümraniye Motorlu Taşıtlar Sahipleri ve Şoförler Esnaf Odası Başkanlıği tarafından düzenlenen kahvaltıya katılarak güne başladı.

Akkaya kahvaltı sonrası ‎Ümraniye‬ Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren; ücret eşitsizliğine, ağır çalışma koşullarına ve hak kayıplarına karsı sendikaları Çelik İş ile 15 Ekim’de greve çıkan Gamak İşçilerine destek ziyaretinde bulundu.

 

CHP OLARAK EMEK CEPHESİYLE VE SENDİKALARLA DAİMA OMUZ OMUZAYIZ.

Akkaya burada işçilere yaptığı konuşmada; işçilerin işverene kazandırdığı paradan haklarını istediğini dile getirerek, “Hiçbir sendika, toplu sözleşme öncesi ‘ben greve çıkacağım’ diye masaya oturmaz. Grev, bir amaç değil, hakkını almak için kullanılan bir araçtır. Sendikalar ve işçiler birbirine destek vermeden başarıya ulaşmaları mümkün değildir. Çünkü işçinin işçiden başka dostu yoktur.” şeklinde konuştu.

CHP olarak emek cephesiyle ve sendikalarla daima omuz omuza, yan yana mücadele edeceklerini ifade eden Akkaya sendikal örgütlenmenin önemine de değindi. Akkaya; işçiler arasında farklı anlayışlar olsa dahi; aynı amaç için işçilerin ortak hareket etmesi gerektiğini ve ancak menfaatlerin bu yolla kazanıma dönüşebileceğini önemle vurguladı.

Genel Başkan Yardımcısı Akkaya; grevde olan tüm Gamak Makina A.Ş. işçilerine bu onurlu mücadelelerinde başarılar dileyerek grev alanından ayrıldı.

Gün içerisinde Ümraniye İhlamurkuyu’daki aşure etkinliğine katılan ve  Amcor fexible fabrikasındaki işçileri de ziyaret eden Akkaya; ardından çalışmalarına Sancaktepe ilçesinde devam etti.

‎Sancaktepe‬ Engelliler Derneğini ziyaret eden Akkaya; Engelleri kaldırmak için hazırlanan CHP  projelerini anlattı.

Sancaktepe Eyüp Sultan Mahalle Muhtarı Muharrem Kızılot’u ve Sancaktepe’de bulunan kıraathanaleri dolaşan Akkaya; akşam Ordu ili Gölköy ilçesi ve Köylerini Kalkındırma , Ordu Gölköy Kozören Köyü Kalkındırma Dernekleri üyeleri ve Ümraniye’de bulunan diğer Ordulu dernekleri ile bir araya geldi. Bu toplantılarda  38 Dernek Başkanı İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Yakup Akkaya’ya birlik çağrısı yaptı .

Hınca hınç dolu salonlarda hemşehrilerine hitap eden Akkaya; 1 Kasım seçimlerinin demokrasi, özgürlük ve barışın yanı sıra artık can güvenliğinin sağlanması için de önemli olduğunu söyledi. Akkaya; “Türkiye unutulmayacak karanlık günler yaşıyor. Bir kişi için ülke hiçe sayılıyor. Buna son vermek için 7 Haziran‘da gitmeyen 9,1 milyon seçmen  1 Kasım seçimi için mutlaka oy kullanmalıdır.” Dedi.

BU KADAR POLİSLE TERÖRİSTLERİ TAKİP ETSEYDİNİZ ANKARA’DA 102 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETMEZDİ…

Koza ipek Holding’te gün içerisinde yaşananların tüyler ürpertici ve akıl almaz olduğunu söyleyen Akkaya; Gazetecilere ters kelepçe taktırtan, vekilleri darp eden zihniyetin sadece uzatmaları oynadığını belirtti.

Akkaya; “Bu kadar polisle teröristleri takip etseydiniz Ankara’da 102 vatandaşımız hayatını kaybetmezdi. Türkiye tarihinin en ağır katliamlarının yaşandığı olayların hiçbirinde AKP’li sorumlular istifa etmedi ama bütün vakalarda yayın yasağı getirildi.6 katliam sonunda 6 yayın yasağı getirildi; ve hiç bir siyasi sorumlu istifa etmedi. Batsın sizin adaletiniz!” dedi.

 

BARIŞIN, HUZURUN, KARDEŞLİK VE BİRLİK BERABERLİĞİN YAŞANACAĞI GÜNLER DİLEĞİYLE HERKESİN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLARIM..

Akkaya son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı da şu sözlerle kutladı: ”Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde ülkemizde yaşanan saldırılar, akan şehit kanları ve anaların gözyaşları bizleri asla yıldırmamalıdır. Bugün Cumhuriyetimize daha çok sahip çıkmak zorundayız. Çünkü cumhuriyet demek özgürlük demektir.Cumhuriyet demek lakiklik demektir.Cumhuriyet demek bağımsız yargı, özgür ifade demektir.

Bundan 92 yıl önce olduğu gibi bugün de ne kadar karanlık günler yaşarsak yaşayalım; Milletin egemenliğini, yine milletin azim ve kararı bizi bu karanlık günlerden kurtaracaktır. Barışın, huzurun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yaşanacağı günler dileğiyle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.”

Yakup Akkaya’nın  Sancaktepe ilçesindeki ziyaretlerine Sancaktepe ilçe Başkanı Elife Gamze Öztürk ve ilçe yöneticileri; Ümraniye İlçesindeki ziyaretlerine ise  Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Ayrıca Ordulular Derneği toplantısına Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan da katılım sağladı.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2