logo

14 Eylül 2015

Budapeşte Fotoğraf Sergisi

Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde “Budapeşte Günleri” kapsamında, Başkentte bulunan

konuk Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos,eşi Cecilia Nagy ile beraberindeki heyet için, 11.9.2015 tarihinde“Budapeşte Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.1

Fotoğraf sergisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi, Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos ve eşi Cecilia Nagy, Macaristan Büyükelçisi Gabar Kiss ile Fotoğraf Sanatçısı Otto Kaiser tarafından açıldı.

Budapeşte ile etkinlikler devam edecek

Açılışta, ülke genelindeki terör olayları nedeniyle kutlama yapamadıklarını belirten Başkan Gökçek, “ Büyükşehir Belediyesi ile Budapeşte Belediyesi arasındaki dostluk, kültürel ve ekonomik birlikteliği sağlamak amacıyla, etkinliklerimiz devam edecek. Macaristan’dan “Budapeşte Günleri” için gelen dostlarımızı ağırlamaktan, çok memnunuz” dedi.2

Tarlos’un şehitler için saygı duruşu  istemesi, davetlileri duygulandırdı

Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos da, terör olaylarında şehit olan güvenlik güçleri için saygı duruşunda bulunulmasını istedi.Başkan Tarlos’un bu duyarlılığı,salondaki davetlileri çok duygulandırdı ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Fotoğraf Sanatçısı Kaiser’e porselen tabak hediye

Konuşmasında terörü lanetleyen Başkan Tarlos, “Böylesine acı dolu günlerde hissettiğimiz duygular, bizleri birbirimize daha çok bağlar. Macar halkı olarak, Budapeşte’nin kardeş şehri Ankara’nın acılarını paylaşıyoruz” dedi..

Daha sonra açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Başkan Gökçek, sergide yer alan eserlerin fotoğraflarını çeken Fotoğraf Sanatçısı Otto Kaiser’e porselen tabak hediye etti.

Halim Utlu

Share
364 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2