logo

18 Şubat 2016

BU SERGİ, SİNOP’A NÜKLEER SANTRALE HAYIR DİYOR

10Bir fotografçı iken toplumsal tarihe olan ilgisi sonucu kent tarihi araştırmacılığı yapmaya başlayan Volkan Atılgan’ın Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde açtığı sergi, çevre sağlığını tehdit eden bir konuya da parmak bastı. “Nükleer mi, Sinop’a mı? Oldu Canım” isimli fotoğraf sergi Sinop’un tüm doğa güzelliklerini gözler önüne serdi. Bu anlamlı serginin açılışını ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı.

 

Sinop’a kurulması tasarlanan Nükleer Santral İnşaasına karşı koyan bir eylem olarak ortaya çıkan “Nükleer mi, Sinop’a mı? Oldu Canım” adlı Volkan Atılgan’ın Kişisel Sergisi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde açıldı. Ana gayesi tüm Türkiye’de gezici bir Sinop fotoğrafları sergisi açarak Nükleer Santral yapımının Sinop’a ve Türkiye’ye neler kaybettireceğinin altını çizmek olduğunu belirten Fotoğraf Sanatçısı Volkan Atılgan, sergiye konu olan çekimlerin nereleri olduğunu bir bir açıkladı. Atılgan, “Bu gezici sergi ile 7 bin 500 yıllık tarihi buraya taşıdık. Desteği için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinop’un bozulmamış doğal güzelliği ile çok özel bir ilçe olduğunu belirttiği konuşmasında, “Sinop’a geldiğim bir gezimde ili çok beğendim. Fazla teknolojinin bulaşmadığı bir yerin nasıl da bakir ve güzel kaldığını görüyorsunuz. Doğal hayatı korumak, bozmamak çok mühim. Bize emanet edilmiş bütün kaynakların muhafaza edilmesi önemli. Atatürk gibi tarım alanında çaba gösteren bir liderimiz var ama biz hızlı tüketen bir toplum olduk. Sinop mutlaka korunmalı, bunun için çaba verilmeli” diye konuştu.

 

Share
332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2