logo

26 Ağustos 2016

BU SALDIRI; ÜLKEMİZİN BİRLİK BERABERLİĞİNE, DEMOKRASİYE VE BARIŞA KARŞI YAPILMIŞ BİR ALÇAKLIKTIR.

KEMAL KILIÇDAROĞLU VE CHP HEYETİNE YAPILAN TERÖR SALDIRISI; ÜLKEMİZİN BİRLİK BERABERLİĞİNE, DEMOKRASİYE VE BARIŞA KARŞI YAPILMIŞ BİR ALÇAKLIKTIR. NE YAPARLARSA YAPSINLAR; YILMAYACAĞIZ, KORKMAYACAĞIZ, SİNMEYECEĞİZ. CUMHURİYET, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER İÇİN MÜDADELEYE DEVAM…capture-20160813-183222
Değerli dostlarım;
CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, parti heyetimize ve güvenlik güçlerimize yönelik Artvin’de yapılan hain terör saldırısını kınıyor, lanetliyorum.
FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir devlet adamı sorumluluğuyla hareket eden, yangın yerine dönen bir coğrafyada Türkiye’nin birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış ruhuyla kenetlenmesi için tarihi sorumluluk üstlenen, terörün her türüne, FETÖ darbe girişiminin demokrasiye saldırılarına dur diyen genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, bugün alçak terörün hedefi oldu.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bu saldırı ülkemizin birlik beraberliğine, demokrasiye ve barışa karşı yapılmış bir alçaklıktır. Artvin’deki kurşunlar sadece Genel Başkanımıza değil, Cumhuriyetimize, Demokrasimize, özgürlüklerimize, bağımsız bir Türkiye’ye sıkılmıştır. 
Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün bu ülkeye, millete emaneti, Cumhuriyetin kurucu iradesidir. Emperyalizme karşı dişiyle tırnağıyla bağımsızlığını kazanan bu ülke, teröre, şiddete, hainlere asla teslim olmayacak. Terör nereden gelirse gelsin, şiddet, gözdağı nereden gelirse gelsin Korkmuyoruz. Yılmıyoruz. Bu saldırılardan Sinmeyeceğiz. Barış için, kardeşlik için, birlik beraberlik için, Tam Bağımsız, Laik, Demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti için mücadelemizi sürdüreceğiz.
Yurdumuzdaki tüm emek ve demokrasi güçlerini, Siyasi partilerimizi, Demokratik Kitle kuruluşlarını, Sendikalarımızı, Atatürk’ün yolunda, Tam Bağımsız bir Türkiye idealine inanan tüm yurttaşlarımızı, terör örgütlerine, hainlere, Cumhuriyet düşmanlarına karşı mücadele etmeye, demokrasiye ve özgürlüklerimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmaya çağırıyorum.
Bir kez daha Genel Başkanımıza yönelik terör saldırısını kınıyor; Alçak terör saldırısında şehit olan Mehmetçiğimize Allah’dan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.
Mustafa MOROĞLU

CHP Parti Meclisi Üyesi

24. Dönem İzmir Milletvekili

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2