logo

20 Eylül 2015

“BU MİLLETİ BÖLMEK İSTEYEN HERKES KAHROLSUN”

CPWmy4YXAAAo5ho

‘Milyonu aşkın vatansever ‘Teröre Karşı Tek Ses’ mitinginde İstanbul Yenikapı’da bir araya geldi.Yenikapı’da saat 16.00’da başlayan mitingde önce Başbakan Ahmet Davutoğlu,ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma yaptılar.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

“BİZ BURADA TÜR VE KÜRT ÇOCUKLARIN NEFESİNİ BİRLEŞTİRİYORUZ”

-“Bu ne güzel manzara, bu ne güzel millet, bu ne güzel kardeşlik. Allah aşkına, hangi milletin böyle asil bayrağı, hangi milletin böyle tek bir yürek gibi çarpan kardeşleri var. ”

“HER BİRİNİZ 70 MİLYONU TEMSİL EDİYORSUNUZ”

-“Burada her biriniz 70 milyonu temsil ediyorsunuz. Burada aziz Mehmetçiğin son nefesi var.Mehmetçiğin son nefesine sahip çıktık, sahip çıkacağız.Kıyamete kadar kardeşlik demeye hazır mısınız?”

BU MİLLETİ BÖLMEK İSTEYEN HERKES KAHROLSUN

-” Bu milleti bölmek isteyen herkes kahrolsun, kahrolacak inşallah! Onlara hakettiklerini vermek için gece gündüz çalışamaya da devam edeceğiz.”

 

 

“HAK ETTİKLERİ CEZAYI VERMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

-“Bu milleti bölmek isteyen, eti kemikten ayırmak isteyen herkes kahrolsun, kahrolacak inşallah. Ve söz veriyoruz size onların hak ettiği cezayı vermek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

“IRKÇILIĞIN HER TÜRLÜSÜ AYAKLARIMIZIN ALTINDADIR”

-” 13 yıldır sayın cumhurbaşkanımızın öncülüğüyle başlayan Ak Parti iktidarları döneminde tek bir şey hedefledik. Yürekleri, gönülleri, nefesleri birleştirmek. 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde OHAL vardı kaldırdık. O yıllarda kürtçe şarkı türkü dahi yasaktı, yasakları kaldırdık. Yaylalar, mezralar Anadolu insanına kapatılmıştı. Hepsini açtık. Yaylalarda halaylar türküler söylenmeye başlandı. Kürtçe yayın yapan TRT Şeş’i kurduk. Çünkü bizim inancımızla ırkçılığın her türlüsü ayaklarımızın altındadır. Hiçbir ırkçılığa hiçbir ayrımcılığa izin vermedik.”

“YASAKLARIN HEPSİNİ KALDIRDIK”

-” Biz ne söz verdiysek hepsini yaptık. Yasakların hepsini kaldırdık. Kardeşliği ihdas edecek şekilde her türlü adımı attık ve sonra milli birlik kardeşlik projesi, çözüm süreciyle tek bir şeyi hedefledik. Türkü Kürdü Rumelilisi Mezopotamyalısı Kafkası herkes eşittir.”

“PKK GEZİ’DEN SONRA ÇEKİLMEYİ BIRAKTI”

-” Gelin bu silahları terk edin dedik, 2013. Artık silahları gömün dedi. 27 Aralık’taki konuşmayla bunu ilan etti cumhurbaşkanımız. Ama nevruz mesajına rağmen silahlı gruplar Türkiye’yi terk etmedi. Dış odaklar, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen odaklar Gezi provokasyonlarını başlattı. Çekilmeye başlayan gruplar, bunu bıraktılar. Daha sonra 17-25 Aralık kumpası kuruldu. Hedef açıktı. Milletin birliğini beraberliğini yok etmek.”

“BİZE SAVAŞ AÇANLAR HAK ETTİKLERİ CEVABI ALIYOR,ALMAYA DEVAM EDECEKTİR”

 

-” Daha 9 Temmuz’da görev bize verildikten hemen sonra ayaklanma çağrısı yaptılar. Eş başkanlar, gerekirse sırtımızı terör örgütüne dayıyoruz dediler. Aynı gün PKK Adıyaman’da askerimizi şehit etti. DHKPC denen terör örgütü İstanbul sokaklarında şov yapmaya kalktı. 22 temmuz günü Ceylanpınar’da iki aziz polisimiz uyurken şehit edildiğinde, işte kararımızı verdik. Madem ki bize savaş ilan edilmiştir, hak ettikleri cevabı alacaklar dedik ve 23 temmuz günü huzur ve demokrasi operasyonunu başlattık.

 

 

“ZALİMLERDEN,TERÖRİSTLERDEN BU ÜLKEYİ TEMİZLEYECEĞİZ”

-” Dağlarımız bu çetelerden temizlenene kadar, şehirlerimizin etrafı vatandaşlarımızdan haraç alan zalimlerden teröristlerden temizleninceye kadar bu mücadele gece ve gündüz aralıksız devam edecek. 1 Kasım’a giderken seçim güvenliğini de alacağız, huzur operasyonuna devam edeceğiz.”

“SAKIN HA KÜRT KARDEŞLERİMİZİ  POTANSİYEL SUÇLU OLARAK GÖRMEYİN”

-“Kim ne yaparsa yapsın kardeşliğimizi pekiştirelim. Sizler Batıdaki Kürt kardeşlerimizi sakın ha potansiyel bir suçlu gibi görmeyin! Onları bağrınıza basın.Herkes bir kardeşini ziyaret etsin.”

“BU ÜLKEYİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN BÖLDÜRMEYECEĞİZ”

-” Biz burada nefes alıp verdiğimiz sürece bu ülkeyi böldürmeyiz ve her türlü oyunu bozacağız.”

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

-” Terörle mücadelede görev alan tüm güvenlik güçlerimize milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Terör örgütlerinin baskılarına tehditlerine rağmen vatanımızın bütünlüğü için sabır eden tüm kardeşlerime ‘Allah sizlerden razı olsun’ diyorum.”

“BU İŞLER ‘SAZLA CAZLA OLMAZ”

-“Çıkmış birisi ne diyor bayrağa saldırı mı var diyor. Daha ne olacaktı. Yalan üzerine inşa ettiğiniz bir dünyanız var. Zorla kongrenizde bayrağımızı astınız zaman geldi bayrağımızı indirmeye kalktınız. Şimdi bazı beyaz Türklerin desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyorsunuz. Bu işler sazla cazla olmaz.”

“BU BAYRAĞIN YERE DÜŞMEMESİ İÇİN HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMADIK”

-“Bu bayrağın yere düşmemesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. İhtiyaç çıktığı zaman can vermeyi cana minnet sayarak vazifemize koşarız.  Kim ki bu bayrağa sahip çıkıyorsa işte o millidir, yerlidir, Türkiye’lidir. Kim ki yan gözle bakıyorsa işte o bu vatanla da bu milletle de bağı kalmamış olan bir mankurttur. ”

“ZAMAN DEĞİŞTİ,İSİMLER DEĞİŞTİ AMA AMAÇLARI HİÇ DEĞİŞMEDİ”

-“Açık söylüyorum bugün milletimizin karşısında kim varsa dün Malazgirt’te onlar vardı. Bugün milletimizin karşısında kim varsa dün Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda onlar vardı. Zaman değişti isimler değişti ama amaçları değişmedi.”

“BİZİM MÜCADELEMİZ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE”

-“Benim ülkemde etnik sorun değil terör sorunu vardır. Bizim mücadelemiz etnik bir gruba değil terör örgütünedir. Artık Türkiye’de Kürt sorunu yoktur diyecek noktaya geldik, şu anki sorun sadece terör sorunudur.”

“DAĞ TAŞ DEMEDEN İNLERİNE KADAR GİRECEĞİZ”

-“Teröre ve teröriste karşı en küçük bir müsamaha göstermeyeceğiz. Dağ taş demeden inlerine kadar gireceğiz.”

“CİCİ ÇOCUK SEN KİMİ KANDIRIYORSUN”

-“7 Haziran’da gittiler muhtarları tehdit ettiler. Geçenlerde Güneydoğu ve Doğu illerimizdeki muhtarları davet ettik. 90 tanesi tehdit altında oldukları için gelemediler. Cici çocuk sen kimi aldatıyorsun ya. Şimdi 1 Kasım’a gidiyoruz aynı oyunu yine oynayacaklar.”

“TBMM’YE 550 KALBİ,BEDENİ MİLLET İÇİN ÇALIŞACAK YERLİ VEKİL GÖNDERİN”

 -“Seçimlerinde TBMM’ye hangi partiden olursa olsun fark etmez; 550 tane kalbi, bedeni millet için çalışacak yerli ve milli milletvekili göndermenizi istiyorum. ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını ‘Çanakkale Destanı’ adlı şiiri okuyarak tamamladı.

Biz,kısık sesleriz…minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler…göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver…cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah’ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah’ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah’ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah’ım!
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah’ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah’ım!

MERCEKHABER GAZETESİ

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2