logo

reklam
17 Ağustos 2016

BU MİLLET YAZSA YAZSA, TARİH YAZAR…!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

    Anadolu da çok güzel bir söz vardır.” Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz” gerçekten bu hain ve şerefsiz darbeciler Allah’tan korksalardı. Allah’ın en değerli varlığı din kardeşi  ve dava arkadaşlarına ve secdesinden başka kimsesi olmayan bu milletin üzerine  15 Temmuz günü tanklarla ve F-16’larla bomba yağdırıp,  insanları öldürmezlerdi….

        Bunlar kuldan utansalardı; o zaman da postalcı gazetelerinin soytarı yazarlarıyla veya Twıtter daki  mesajlarıyla, bu milletin zaferini sulandırıp, satır aralarında, bunlar SENARYO yapıyor demezlerdi. Dünya kimin senaryo yazdığını biliyor.240 şehit, 3000’e yakın gazi ile yazılsa yazılsa tarih yazılır..

       Gerçek senaryoyu, kimin yazdığını öğrenmek isteyen varsa; emniyette, savcılıkta, mahkemede hainlerin verdiği ifadelere baksalar görürler.

       Ben sizler için birkaç hainin senaryosunu yazayım…

       Kahramanmaraş’ta, terörle mücadele şube müdürlüğü bir ihbar üzerine  baskın yapıyor, baskında balkondan atlayarak kaçan firari hakim, ifadesinde şöyle diyor…Ben kaçmıyordum ki; ben yüksek atlama sporu yapıyordum  diyor.Bir diğeri Antalya- Kumluca’da polis yol kontrolü yapıyor. Bir aracı durduruyor. Kimlik soruyor, araçtaki kişi kimlik gösteriyor.Kimlik sahibi birçok suçtan sabıkalı adına düzenlenmiş, sahte kimlik, sonra araçtaki çanta açılıyor, gerçek kimlik bulunuyor. Kim çıksa, kimlikten  iyi,  Cumhuriyet Savcısı Levent Kırca nasıl senaryo  ne dersiniz, daha niceleri saymakla bitmez , hangisini yazayım.Ankara’da suç  üstü yakalanan Genaral’in kaynanamı görmeye geldim; diyenimi, yoksa arsa almaya geldim diyeni mi, hepsi ayrı bir senaryo ve ayrı bir tiyatro …..

        İşte bu hainler 15 Temmuz’da da bir senaryo yazdılar ama oynayamadılar, adı da “ Yurtta sulh, Cihanda sulh” nasıl bir sulh’sa kendi milletini öldürerek kendi ülkesini Ağababalarına peşkeş çektirmek isteyerek….

       Ehh dedikya SENARYO…

       Efendim, bunların hayatı zaten senaryo değil mi..! 60 yıldan beri darbe hayalleriyle, bazen Alevi – Sunni çatışması, bazen Sağol – Solcu kamplaşması, bazen  Kürt – Türk ayrışması, bazen de Siyaset Mühendisliği ile kaset komploları yaparak yarım kalan Sevir’i ( Sevir Antlaşmasını) tamamlamak hayalindeler….

     Dostlar, Leyleğin günü laklakla geçtiği gibi bunların da günleri hayallerle senaryolarla geçer. Geçer geçmesine ama hiçte utanmazlar, biraz başlarını kumdan çıkarsalar veya biraz Kuran-ı Kerim’e baksalar “Yediyüz ayette düşünmezmisiniz.” Biraz düşünseler veya 15 Temmuzdan, sonra başlayan Demokrasi nöbetlerini, 7 Ağustosta Yenikapı’daki milyonların 100 yıldan beri özledikleri, millet olma, Cumhuriyetle  – Demokrasiyi kaynaştırma, yeniden Kuvayi Milliye ruhunu yaşama ve yaşatma heyecanlarını görseler ….

        Akılları başlarına gelecek, ama  gelecek gelmesine, öylede gelecek, böylede gelecek. Ya Türkiye’nin üzerinden ellerini çekecekler yada o eller bir daha bu millete kalmamak üzere kırılacak …..

         Bu topraklar helal kanla VATAN olmuştur. Haramzadeleri, hainleri, iblisleri, zalimleri, nankörleri, satılmışları  kabul etmez  ve edemez. Çünkü bu ülkede, mızraklar kötülere, mihraplar hep iyilerin olmuştur. Mihraplarda buluşmak üzere. ….!

Hoşçakalın.

AHMET AL

Share
1264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2