logo

reklam
17 Ağustos 2016

BU MİLLET YAZSA YAZSA, TARİH YAZAR…!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

    Anadolu da çok güzel bir söz vardır.” Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz” gerçekten bu hain ve şerefsiz darbeciler Allah’tan korksalardı. Allah’ın en değerli varlığı din kardeşi  ve dava arkadaşlarına ve secdesinden başka kimsesi olmayan bu milletin üzerine  15 Temmuz günü tanklarla ve F-16’larla bomba yağdırıp,  insanları öldürmezlerdi….

        Bunlar kuldan utansalardı; o zaman da postalcı gazetelerinin soytarı yazarlarıyla veya Twıtter daki  mesajlarıyla, bu milletin zaferini sulandırıp, satır aralarında, bunlar SENARYO yapıyor demezlerdi. Dünya kimin senaryo yazdığını biliyor.240 şehit, 3000’e yakın gazi ile yazılsa yazılsa tarih yazılır..

       Gerçek senaryoyu, kimin yazdığını öğrenmek isteyen varsa; emniyette, savcılıkta, mahkemede hainlerin verdiği ifadelere baksalar görürler.

       Ben sizler için birkaç hainin senaryosunu yazayım…

       Kahramanmaraş’ta, terörle mücadele şube müdürlüğü bir ihbar üzerine  baskın yapıyor, baskında balkondan atlayarak kaçan firari hakim, ifadesinde şöyle diyor…Ben kaçmıyordum ki; ben yüksek atlama sporu yapıyordum  diyor.Bir diğeri Antalya- Kumluca’da polis yol kontrolü yapıyor. Bir aracı durduruyor. Kimlik soruyor, araçtaki kişi kimlik gösteriyor.Kimlik sahibi birçok suçtan sabıkalı adına düzenlenmiş, sahte kimlik, sonra araçtaki çanta açılıyor, gerçek kimlik bulunuyor. Kim çıksa, kimlikten  iyi,  Cumhuriyet Savcısı Levent Kırca nasıl senaryo  ne dersiniz, daha niceleri saymakla bitmez , hangisini yazayım.Ankara’da suç  üstü yakalanan Genaral’in kaynanamı görmeye geldim; diyenimi, yoksa arsa almaya geldim diyeni mi, hepsi ayrı bir senaryo ve ayrı bir tiyatro …..

        İşte bu hainler 15 Temmuz’da da bir senaryo yazdılar ama oynayamadılar, adı da “ Yurtta sulh, Cihanda sulh” nasıl bir sulh’sa kendi milletini öldürerek kendi ülkesini Ağababalarına peşkeş çektirmek isteyerek….

       Ehh dedikya SENARYO…

       Efendim, bunların hayatı zaten senaryo değil mi..! 60 yıldan beri darbe hayalleriyle, bazen Alevi – Sunni çatışması, bazen Sağol – Solcu kamplaşması, bazen  Kürt – Türk ayrışması, bazen de Siyaset Mühendisliği ile kaset komploları yaparak yarım kalan Sevir’i ( Sevir Antlaşmasını) tamamlamak hayalindeler….

     Dostlar, Leyleğin günü laklakla geçtiği gibi bunların da günleri hayallerle senaryolarla geçer. Geçer geçmesine ama hiçte utanmazlar, biraz başlarını kumdan çıkarsalar veya biraz Kuran-ı Kerim’e baksalar “Yediyüz ayette düşünmezmisiniz.” Biraz düşünseler veya 15 Temmuzdan, sonra başlayan Demokrasi nöbetlerini, 7 Ağustosta Yenikapı’daki milyonların 100 yıldan beri özledikleri, millet olma, Cumhuriyetle  – Demokrasiyi kaynaştırma, yeniden Kuvayi Milliye ruhunu yaşama ve yaşatma heyecanlarını görseler ….

        Akılları başlarına gelecek, ama  gelecek gelmesine, öylede gelecek, böylede gelecek. Ya Türkiye’nin üzerinden ellerini çekecekler yada o eller bir daha bu millete kalmamak üzere kırılacak …..

         Bu topraklar helal kanla VATAN olmuştur. Haramzadeleri, hainleri, iblisleri, zalimleri, nankörleri, satılmışları  kabul etmez  ve edemez. Çünkü bu ülkede, mızraklar kötülere, mihraplar hep iyilerin olmuştur. Mihraplarda buluşmak üzere. ….!

Hoşçakalın.

AHMET AL

Share
1246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR

  29 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ey İman Edenler Zina Etmeyin, Gençligini Zinadan Koruyana Cennet Vardır (Kaynak Beyheki) .. GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek: – Buraya kadar gelir misin? diye seslendi. Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek fa...
 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
UA-36507442-2