logo

reklam
17 Ağustos 2016

BU MİLLET YAZSA YAZSA, TARİH YAZAR…!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

    Anadolu da çok güzel bir söz vardır.” Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz” gerçekten bu hain ve şerefsiz darbeciler Allah’tan korksalardı. Allah’ın en değerli varlığı din kardeşi  ve dava arkadaşlarına ve secdesinden başka kimsesi olmayan bu milletin üzerine  15 Temmuz günü tanklarla ve F-16’larla bomba yağdırıp,  insanları öldürmezlerdi….

        Bunlar kuldan utansalardı; o zaman da postalcı gazetelerinin soytarı yazarlarıyla veya Twıtter daki  mesajlarıyla, bu milletin zaferini sulandırıp, satır aralarında, bunlar SENARYO yapıyor demezlerdi. Dünya kimin senaryo yazdığını biliyor.240 şehit, 3000’e yakın gazi ile yazılsa yazılsa tarih yazılır..

       Gerçek senaryoyu, kimin yazdığını öğrenmek isteyen varsa; emniyette, savcılıkta, mahkemede hainlerin verdiği ifadelere baksalar görürler.

       Ben sizler için birkaç hainin senaryosunu yazayım…

       Kahramanmaraş’ta, terörle mücadele şube müdürlüğü bir ihbar üzerine  baskın yapıyor, baskında balkondan atlayarak kaçan firari hakim, ifadesinde şöyle diyor…Ben kaçmıyordum ki; ben yüksek atlama sporu yapıyordum  diyor.Bir diğeri Antalya- Kumluca’da polis yol kontrolü yapıyor. Bir aracı durduruyor. Kimlik soruyor, araçtaki kişi kimlik gösteriyor.Kimlik sahibi birçok suçtan sabıkalı adına düzenlenmiş, sahte kimlik, sonra araçtaki çanta açılıyor, gerçek kimlik bulunuyor. Kim çıksa, kimlikten  iyi,  Cumhuriyet Savcısı Levent Kırca nasıl senaryo  ne dersiniz, daha niceleri saymakla bitmez , hangisini yazayım.Ankara’da suç  üstü yakalanan Genaral’in kaynanamı görmeye geldim; diyenimi, yoksa arsa almaya geldim diyeni mi, hepsi ayrı bir senaryo ve ayrı bir tiyatro …..

        İşte bu hainler 15 Temmuz’da da bir senaryo yazdılar ama oynayamadılar, adı da “ Yurtta sulh, Cihanda sulh” nasıl bir sulh’sa kendi milletini öldürerek kendi ülkesini Ağababalarına peşkeş çektirmek isteyerek….

       Ehh dedikya SENARYO…

       Efendim, bunların hayatı zaten senaryo değil mi..! 60 yıldan beri darbe hayalleriyle, bazen Alevi – Sunni çatışması, bazen Sağol – Solcu kamplaşması, bazen  Kürt – Türk ayrışması, bazen de Siyaset Mühendisliği ile kaset komploları yaparak yarım kalan Sevir’i ( Sevir Antlaşmasını) tamamlamak hayalindeler….

     Dostlar, Leyleğin günü laklakla geçtiği gibi bunların da günleri hayallerle senaryolarla geçer. Geçer geçmesine ama hiçte utanmazlar, biraz başlarını kumdan çıkarsalar veya biraz Kuran-ı Kerim’e baksalar “Yediyüz ayette düşünmezmisiniz.” Biraz düşünseler veya 15 Temmuzdan, sonra başlayan Demokrasi nöbetlerini, 7 Ağustosta Yenikapı’daki milyonların 100 yıldan beri özledikleri, millet olma, Cumhuriyetle  – Demokrasiyi kaynaştırma, yeniden Kuvayi Milliye ruhunu yaşama ve yaşatma heyecanlarını görseler ….

        Akılları başlarına gelecek, ama  gelecek gelmesine, öylede gelecek, böylede gelecek. Ya Türkiye’nin üzerinden ellerini çekecekler yada o eller bir daha bu millete kalmamak üzere kırılacak …..

         Bu topraklar helal kanla VATAN olmuştur. Haramzadeleri, hainleri, iblisleri, zalimleri, nankörleri, satılmışları  kabul etmez  ve edemez. Çünkü bu ülkede, mızraklar kötülere, mihraplar hep iyilerin olmuştur. Mihraplarda buluşmak üzere. ….!

Hoşçakalın.

AHMET AL

Share
1122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
UA-36507442-2