logo

reklam
17 Ağustos 2016

BU MİLLET YAZSA YAZSA, TARİH YAZAR…!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

    Anadolu da çok güzel bir söz vardır.” Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz” gerçekten bu hain ve şerefsiz darbeciler Allah’tan korksalardı. Allah’ın en değerli varlığı din kardeşi  ve dava arkadaşlarına ve secdesinden başka kimsesi olmayan bu milletin üzerine  15 Temmuz günü tanklarla ve F-16’larla bomba yağdırıp,  insanları öldürmezlerdi….

        Bunlar kuldan utansalardı; o zaman da postalcı gazetelerinin soytarı yazarlarıyla veya Twıtter daki  mesajlarıyla, bu milletin zaferini sulandırıp, satır aralarında, bunlar SENARYO yapıyor demezlerdi. Dünya kimin senaryo yazdığını biliyor.240 şehit, 3000’e yakın gazi ile yazılsa yazılsa tarih yazılır..

       Gerçek senaryoyu, kimin yazdığını öğrenmek isteyen varsa; emniyette, savcılıkta, mahkemede hainlerin verdiği ifadelere baksalar görürler.

       Ben sizler için birkaç hainin senaryosunu yazayım…

       Kahramanmaraş’ta, terörle mücadele şube müdürlüğü bir ihbar üzerine  baskın yapıyor, baskında balkondan atlayarak kaçan firari hakim, ifadesinde şöyle diyor…Ben kaçmıyordum ki; ben yüksek atlama sporu yapıyordum  diyor.Bir diğeri Antalya- Kumluca’da polis yol kontrolü yapıyor. Bir aracı durduruyor. Kimlik soruyor, araçtaki kişi kimlik gösteriyor.Kimlik sahibi birçok suçtan sabıkalı adına düzenlenmiş, sahte kimlik, sonra araçtaki çanta açılıyor, gerçek kimlik bulunuyor. Kim çıksa, kimlikten  iyi,  Cumhuriyet Savcısı Levent Kırca nasıl senaryo  ne dersiniz, daha niceleri saymakla bitmez , hangisini yazayım.Ankara’da suç  üstü yakalanan Genaral’in kaynanamı görmeye geldim; diyenimi, yoksa arsa almaya geldim diyeni mi, hepsi ayrı bir senaryo ve ayrı bir tiyatro …..

        İşte bu hainler 15 Temmuz’da da bir senaryo yazdılar ama oynayamadılar, adı da “ Yurtta sulh, Cihanda sulh” nasıl bir sulh’sa kendi milletini öldürerek kendi ülkesini Ağababalarına peşkeş çektirmek isteyerek….

       Ehh dedikya SENARYO…

       Efendim, bunların hayatı zaten senaryo değil mi..! 60 yıldan beri darbe hayalleriyle, bazen Alevi – Sunni çatışması, bazen Sağol – Solcu kamplaşması, bazen  Kürt – Türk ayrışması, bazen de Siyaset Mühendisliği ile kaset komploları yaparak yarım kalan Sevir’i ( Sevir Antlaşmasını) tamamlamak hayalindeler….

     Dostlar, Leyleğin günü laklakla geçtiği gibi bunların da günleri hayallerle senaryolarla geçer. Geçer geçmesine ama hiçte utanmazlar, biraz başlarını kumdan çıkarsalar veya biraz Kuran-ı Kerim’e baksalar “Yediyüz ayette düşünmezmisiniz.” Biraz düşünseler veya 15 Temmuzdan, sonra başlayan Demokrasi nöbetlerini, 7 Ağustosta Yenikapı’daki milyonların 100 yıldan beri özledikleri, millet olma, Cumhuriyetle  – Demokrasiyi kaynaştırma, yeniden Kuvayi Milliye ruhunu yaşama ve yaşatma heyecanlarını görseler ….

        Akılları başlarına gelecek, ama  gelecek gelmesine, öylede gelecek, böylede gelecek. Ya Türkiye’nin üzerinden ellerini çekecekler yada o eller bir daha bu millete kalmamak üzere kırılacak …..

         Bu topraklar helal kanla VATAN olmuştur. Haramzadeleri, hainleri, iblisleri, zalimleri, nankörleri, satılmışları  kabul etmez  ve edemez. Çünkü bu ülkede, mızraklar kötülere, mihraplar hep iyilerin olmuştur. Mihraplarda buluşmak üzere. ….!

Hoşçakalın.

AHMET AL

Share
1212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
 • “6736’da Dediğimiz oldu, Darısı KOSGEB’e…”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Merhabalar sevgili okurlarım. Bir önceki yazıma yine güzel geri dönüşler aldım teşekkür ediyorum. Hatırlayacağınız üzere, Bir önceki köşe yazımda 6736 Sayılı Kanunla Yapılandırmasını yapmış ancak çeşitli nedenlerle ödemeyi yapamayanlar için bir şans daha verilmesini önermiştim.   Bu konuda Bizzat köşe yazımın tamamını Bimer’e, GiB’e ve ilgili birimlere iletmiş ve birinci ağızdan da yetkililere konuyla ilgili görüşlerimi iletmiştim.   Geçen yazımda da bahsettiğim gibi gerçektende piyasalar kötü, birde bu durağanlığı art niy...
 • FARZ..

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Farzlardan bazıları Sual: Haramları maddeler hâlinde bildirdiğiniz gibi, farzları da bildirebilir misiniz? CEVAP Farzlardan bazıları da şunlardır: 1- Allah ve Resulüne itaat, , 2- Ehl-i sünnet itikadını, imanı, farzları ve haramları öğrenmek, 3- Allahü teâlânın varlığını ve yarattıklarını tefekkür etmek, 4- Allah’ın azabından emin olmayıp korkmak, rahmetinden de ümit kesmeyip ümitli olmak, 5- Allahü teâlânın rızka kefil olduğuna ve rızkın Allah’tan olduğuna inanmak, 6- Allahü teâlâyı hiç unutmamak , 7- Allahü teâlâya ihsan ettiği ni...
 • TRT Haber’in Akıncı’ya soramadıkları!

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın TRT Haber’e anlattıkları “çözüm, hemen şimdi” dedirtecek cinstendi. Neredeyse gece gece Rum liderin kapısına dayanıp, “hadi caymadan bitirelim şu işi” diyeceğiz. Soruları içtenlikle yanıtladı Allah var ama sorular nedense “duymak istenen cevaplara” göreydi. Esasa ve tedirginliklere yönelik soru gelmedi. Tabi öyle olunca yanıtlar da “Anadolu” insanının içine su serpecek cinsten oldu. “Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmaz” dedi. “Rumların haritasını beğenmedim, onay verecek tek Kıbrıslı Türk olmaz” dedi. “Beni...
UA-36507442-2