logo

03 Ağustos 2015

Böyle bir ortamda sanayicimiz işine yatırım yapmaya korkar oldu

Bu ortamda meclis sıralarında görev yapan siyasilerin sağduyulu olması gerekirken, yapmış oldukları bazı söylemlerin, sanayi ve iş dünyasına da olumsuz bir şekilde yansıdığını söyleyen ORSİAD (Ostim Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÜLGENER “Böyle bir ortamda sanayicimiz işine yatırım yapmaya korkar oldu. Kimse yeni makina almak, borca girmek istemiyor. Hepimizin önünde bir sis perdesi, yarının senaryoları içerisinde kendimize yol bulmaya çalışıyoruz.1

Ülkedeki bu kaos ortamının son bulmasının da, kendi işimize odaklanabilmenin de tek yolu, hükümeti kurmaktan geçiyor. Yanlıştan bir an önce dönülmesi adına, sürekli sağduyu çağrısı yapan siyasileri sağduyuya davet ediyoruz.” dedi.

Sanayici, iş adamları da olumsuz etkilendi

Yaklaşık 16 bin kişiye bünyelerinde istihdam sağlayan ORSİAD Başkanı Özcan ÜLGENER yaptığı açıklamada,son üç yılda ülkemizde 3 seçim yaşandığını, bununla birlikte; gezi olayları, 17- 25 Aralık süreçleri, ardından gelen ve gerilimi tırmandıran sürekli kaotik ortamlarla oluşturulmak istenen güvensizliğin, sanayici iş adamlarını da olumsuz etkilediğini ifade etti.Ülkemizin tüm bu yaşanan süreçte derin yaralar aldığını, 7 Haziran seçimlerinin koalisyonun kurulamaması nedeni ile sonuçsuz kalması, hükümetin kurulması adına bir türlü uzlaşı sağlanamamasının, kendilerini maddi manevi geriye götürmekte olduğunu anlatan ÜLGENER’in,açıklaması özetle şöyle;

Sürekli sağduyu çağrısı yapan siyasileri, sağduyuya davet ediyoruz

 “Bu ortamda asıl Meclis sıralarında görev yapan siyasilerimizin sağduyulu olması gerekirken, yapmış oldukları bazı söylemler sanayi iş dünyasına da olumsuz bir şekilde yansımaktadır. Böyle bir ortamda sanayicimiz işine yatırım yapmaya korkar oldu. Kimse yeni makina almak, borca girmek istemiyor. Hepimizin önünde bir sis perdesi, yarının senaryoları içerisinde kendimize yol bulmaya çalışıyoruz.
Ülkedeki bu kaos ortamının son bulmasının da, kendi işimize odaklanabilmenin de tek yolu, hükümeti kurmaktan geçiyor. 8 Haziran’a kadar bizlere türlü türlü vaatlerde bulunan siyasilerimizin, koalisyona yanaşmamaları, orta yol arayışına girmek istememeleri, içinde bulunduğumuz bu gerilim ortamına katkı sağlamaktadır. Yanlıştan bir an önce dönülmesi adına sürekli sağduyu çağrısı yapan siyasileri sağduyuya davet ediyoruz.”
 

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2