logo

12 Haziran 2015

Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması 2015

492006’dan beri her yıl düzenlenen Kuzey Amerika’nın ilk ödüllü Türk belgesel ve kısa film yarışması olan Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nın 10.su düzenlendi ve başvurulara başlandı.

Başvurular,1 Eylül 2015’e kadar devam edecek.

200’den fazla başvuru oluyor

Türkiye ve dünyadaki tüm yönetmen ve yapımcılara açık, ödüllü yarışmaya başvuruda bulunacak filmler için, herhangi bir konu ve zaman kısıtlaması bulunmuyor.Filmlerin, yarışma başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde çekilmiş ve İngilizce alt yazılı olma şartları aranıyor.

Her yıl Türkiye’nin yanı sıra ABD, Fransa, Güney Kore, Hollanda,Almanya, Belçika, Ermenistan, Hollanda, İngiltere, Nepal, Norveç,İran, Kanada gibi ülkelerden de gelen 200’den fazla başvuru değerlendiriliyor..
Yönetmen ve yapımcılar, her kategoride tek filmle katılabiliyor

Geleneksel hale gelen ve ABD’nin Boston kentinde her yıl düzenlenen yarışmaya, yönetmen ve yapımcılar, her kategoride tek filmle katılabiliyor.Değerlendirme süreci sonucunda, her yıl 40’ı aşkın yarışmanın finalist filmleri, 6-14 Kasım’da Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü’nde seyirci ile buluşuyor.

Özel mansiyon ödülleri de verilecek

Sinemaseverlerin “En iyi kısa film”  ve “En iyi belgesel” i belirlemek için oy kullanacağı 10.Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda jüri, filmlere “Özel mansiyon” ve “Seyirci ödülleri” de verecek.Jüride, Boston Güzel Sanatlar Müzesi Film Küratörü Carter Long, Harvard Film Arşivi Küratörü Jeremy Rossen ve film eleştirmeni Peter Keough gibi film konusunda saygın isimler dikkat çekiyor.

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2