logo

31 Ağustos 2016

“Böke açıklamalarını Kandil’den yapmalıdır”

MHP

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, CHP Sözcüsü Böke’nin Bahçeli ve MHP’yi hedef alan ifadelerine tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, bugün yaptığı açıklamada, MHP Lideri Bahçeli’ye yönelik olarak, ”Türkiye’ye omuz verirken, Sayın Bahçeli Erdoğan rejimine omuz vermeyi tercih etmiş.” ifadelerini kullanmıştı. Böke ayrıca, ”Bahçeli isterse kendi parti kongresini sarayın bahçesinde yapabilir” ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın yazılı açıklamalarından satırbaşları:

-”Farklı siyasi tutum ve görüşlere rağmen Türkiye’yi düze çıkarmak için ortak noktalarda birleşilmesinin milli bir yükümlülük olduğu gerçeğinin bütün toplum kesimlerinde teslim edildiği bir zaman diliminde CHP, yine tıynetine ve fikriyatına uygun bir tavır içine girmiştir.”

-”CHP, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün korunması noktasındaki samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü çabuk açık etmiş, milli meseleler söz konusu olunca ittifak eden geniş toplum kesimleriyle bir türlü dokusunun tutmayacağını bir kez daha ispatlamıştır.”

-“CHP Yenikapı’daki mitinge AKP ve MHP ile yan yana katılırken de demek ki samimiyetsizdi. “

-“Madem Devlet Bahçeli Erdoğan rejimine destek veriyordu, CHP’nin MHP ve milletle birlikte Yenikapı’da ne işi vardı”.

-”CHP artık bir yol ayrımına gelmiştir. Ana muhalefet partisi kararını vermelidir: Milli birlikten yana mı olmalıdır, ayrışmadan yana mı tutum takınmalıdır?”

”Eğer aksi düşünülüyorsa bundan böyle sayın Böke açıklamalarını Kandil’den yapmalıdır.”

-“Sayın Bahçeli’ye “Kongresini Saray’ın Bahçesinde yapabilir” diyen arızalı zihniyetlere de kongrelerini Kandil’de yapmak yaraşır. Hatta Karayılanları ve Cemil Bayıkları da onur konuğu olarak davet edebilirler. “

-“Böyle olduğu takdirde çok sırıtmayacaktır. Sayın Devlet Bahçeli’yi Erdoğan rejimine destek vermekle suçlayan Baasçı kafayı ana muhalefet partisine yakıştırmakta zorluk çekiyoruz.”

Share
367 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2