logo

17 Nisan 2016

Küfür ve hakaret dolu ‘şiire’ Ahmet Hakan’da isyan etti!

hakan

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Alman komedyenin büyük tepki çeken sözüm ona şiiri için; “Bunun şiirle alakası bile yok, düpe düz küfür, hakaret, aşağılama” dedi.

Ahmet Hakan’ın yazısındaki o bölümler şöyle:

Tayyip Erdoğan denilince.. Nevriniz dönse de..Jan Böhmermann denilen aşağılık Alman’ın televizyon ekranında okuduğu o iğrenç metin için.. “Ne var canım bunda! Altı üstü bir komedyenin okuduğu şiir! Niye bu kadar abartılıyor ki” dememelisiniz.. “Şiir” adı altında ekrandan okunan metni, baştan sona dinledim. Midem bulandı, kusacak gibi oldum, öfkeden deliye döndüm. Jan Böhmermann denilen aşağılık Alman mizah falan yapmıyor, küfrediyordu. Eleştirmiyor, düpedüz sövüyordu. Alay bile etmiyor, en kusturucu sözlerle alenen dümdüz gidiyordu.

Üstelik sadece Tayyip Erdoğan’a değil Türklere de ağza alınmayacak küfürler sallıyordu. “Şiir okuduğu için hapse giren bir siyasetçi, nasıl olur da bir mizahçının şiirine dava açar” falan denilmesin. Çünkü ortada şiir falan yok. Ortada mide bulandırıcı bir küfürname, kusturucu bir nefret sövgüsü, pespaye bir ırkçılık var.

Etiketler:
Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2