logo

17 Temmuz 2016

Bodur, darbe girişimini kınadı

Müslüm Aktürk /İSTANBUL

Mardinliler Derneği Başkanı A. Fuat Bodur, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış küçük bir grup tarafından planlanan darbe girişimini kınadı.2

Bodur, yaptığı açıklamada ülkemizin darbelerden çok çektiğini belirterek, “Millet olarak darbecilere her seferinde gereken cevap geç olsa da verildi. 12 Eylül, 28 Şubat ve e-muhtıraya gösterilen tepkiden sonra kimsenin bu millete bir daha darbe yapmaya kalkmasını beklemiyorduk. Ancak maalesef bir gurup ahmakın hain girişimine yine tanık olduk” dedi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile siyasi parti liderleri ve ön önemlisi halkın dik duruşu sayesinde darbecilerin amaçlarına ulaşamadıklarını hatırlatan Fuat Bodur, şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üst rütbeli olarak görev yapmalarına rağmen bu devletin, bu milletin değerini anlayamamış bu zavallılar halktan ummadıkları bir tokat yediler. Demokrasimizin, milli irademizin sekteye uğramaması için meydanlara çıkma günüdür. Bütün dünya bilmelidir ki; bu millet bir daha asla ve asla darbelere müsaade etmeyecektir. Mardinliler Derneği olarak demokrasinin, milli iradenin yanında olduğumuzu bildirir, Yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını dilerim.”

Bodur, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma mücadelesinde şehit düşen güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. A. Fuat Bodur, darbe girişiminde bulunan gözü dönmüşlerin de en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.  

Share
299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2