logo

reklam

“BİZLER HUTSİ-TUTSİ DEĞİLİZ”


Mustafa Hakkı SEZGİN
m.hakkisezgin@gmail.com

Mustafa Hakkı Sezgin’in özel haberi

   Emperyalistler için halkların Hutsi, Tutsi veya Türk, Kürt olması önemli değildir. Emperyal Devletlerin Amaçları dünya’yı hakimiyetleri altında tutmak ve sömürge düzenlerinin devam etmesini sağlamaktır.Bizler Hutsi -Tutsi değiliz “BİZLER BÜYÜK VE ASİL BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ”…

**FILE** Rwandan refugee children plead with Zairean soldiers to allow them across a bridge separating Rwanda and Zaire where their mothers had crossed moments earlier before the soldiers closed the border in this Aug. 20, 1994 file photo. At least 500,000 people were killed in the genocide in Rwanda, 13 years ago. (AP Photo/Jean-Marc Bouju, file)

**FILE** Rwandan refugee children plead with Zairean soldiers to allow them across a bridge separating Rwanda and Zaire where their mothers had crossed moments earlier before the soldiers closed the border in this Aug. 20, 1994 file photo. At least 500,000 people were killed in the genocide in Rwanda, 13 years ago. (AP Photo/Jean-Marc Bouju, file)

Peki siz Ruanda Soykırımı nedir bilirmisiniz…

1994 yılında Ruanda”da yaklaşık yüz gün içinde 800.000 Tutsi ve ılımlı Hutu”nun, aşırı uç Hutu’lular  tarafından öldürülmesi,Kısa bir süreçte toplam bir milyon yediyüz bin kişinin öldürülmesi olayıdır.Peki ne oldu da aynı ülkede yaşayan iki etnisite birbiri ile  50(elli)yıl sürecek bir düşmanlıkla savaşmaya  karar verdi.

Ülkede yaşayanların �”ı Hutu, %9″u Tutsi, %1″i ise Pigmeydi. Yönetimde olan Belçikalılar azınlıktaki Tutsileri, Hutulara karşı desteklemek amacıyla ırka dayalı bazı ayrıcalıklar verdiler.  Herkese ırkını gösteren ayrı renklerde kimlikler dağıtıldı. Belçikalı yöneticiler ayrımcılığı körüklemek amacıyla, işe alımlardan hastane kabullerine kadar bütün kararları ırksal farklılıklara göre almaya başladılar. Aynı dili, dini, tarihi ve gelenekleri paylaşan bu insanlar birbiri ile düşman edilmek için iğrenç politikalara devam edildi ve Tutsiler her alanda desteklendiler.

MUSTAFA HAKKI SEZGİNNBAĞIMSIZLIĞA HAZIRLAMAK amacıyla Ruanda yönetimi Birleşmiş Milletlere verildi. Beklenen şekilde yapılan seçimlerde Hutu Özgürlük Hareketi iktidara geldi. İktidara geldikleri andan itibaren, Belçikalıların desteğiyle, eski yönetimin uzantısı sayılan Tutsilere karşı hemen her bölgede katliama başladılar.

En ücra köylere kadar her yerde yarı-askeri örgütler kurularak Tutsiler ve ılımlı Hutular fişlendi. Ülkenin ekonomisi silah alımına uygun olmadığı için Çin Halk Cumhuriyeti”ne yüz binlerce  SATIR  siparişi verildi. Satır verilemeyenlere ise, sivri uçlu sopalar verilerek bunları yakında başlayacak olan “böcek” avında kullanmaları söylendi.. 6 Nisan 1994″te tarihin gördüğü en kanlı katliamlardan birisi ellerindeki listelere bakarak, eğitimli Tutsi ve ılımlı Hutular başta olmak üzere kıyıma başladılar. Hem de gelecek nesilleri yok etmek adına yetimhanelerin bile hedef alındığı toplu bir “temizlik”.

100 gün içinde bölgede 800.000″e yakın insan öldürülmüş, Tüm devlet kurumları çökmüş, ekili alan bile kalmamıştı.

Peki…

RUANDA OTELİ diye filmi de yapılan bu insanlık ayıbı korkunç olayı neden mi paylaştık.

Çünkü dünyayı sömürmek isteyenlerin tehlikeli oyunu halen devam etmektedir.

Çünkü bu oyunların benzerleri hepimiz için kuruldu.

Önce Hutsi, Tutsi’lere yaptıkları gibi Türk ve Kürt’lerin birbirine düşman olması için aynı Ruanda da olduğu gibi uzun yıllara yayılan siyasi programlar yaptılar. Kürt’lerin kalbine düşmanlığı yerleştirdiler. Türk halkında ise düşmanlık yoktu Öyle ise araya kan davası girmeli idi onu yapacak bir örgüt kurdular. İŞTE o araya kardeşkanı koyacak terörist örgüt ile Kürtler üzerinden büyük bir oyun oynanmak istenmekte ve bir fitne devleti kurdurtularak kardeşi kardeşe kırdırmak istemektedirler. Amaç Ortadoğu’yu istedikleri gibi sömürecek şekilde yeniden düzenlemektir. Amaç Müslüman toplumların ekonomik, nüfus ve askeri güçlerini birbirine düşürerek kırmaktır. Amaç İslam’ın kalesi olan best online casino Anadolu’dan Türkleri atmaktır. Bu amaca hizmet etmek için de

PKK’yı 1974 yılında Marksist  ideoloji üzerine Abdullah Öcalan’a kurdurdular. 1984 de ilk silahlı eylemini yaptığı günden bu yana bu örgütün kurulma amacı kan davası kardeş kavgası başlatmaktı. Şu anda pkk’nın siyasetteki yüzü HDP”nin başını çektiği siyasi Kürt hareketi, bu amaç için çalışmaktadır. Emperyalistlerin tek derdi, yegâne hedefleri bölgenin siyasi, Dini, kültürel, ekonomik ve stratejik açıdan bütünleşmesinin önlenmesidir!

Neden mi?

Çünkü Batılı emperyalistler ülkeler kendi dünyevi menfaatleri için  Dünyanın çeşitli  bölgelerinde ki halkların birbirine karşı savaşmasını,düşman olmasını bizzat teşvik etmiştir.

Emperyalist vampirler Dünyanın her tarafında ırk davasını savunan ırk düşkünlerini bulmuş kendi amaçları doğrultusun da savaştırmışlardır.

Biz de O bölge halkları olarak Bir kedinin lazer ışığı ile kandırıldığı gibi ırkçılık ve mezhepçilik oyunu ile onların amaçlarına hizmet ettik ve de ediyoruz.

Sonuçta Emperyalistler için halkların Hutsi, Tutsi veya Türk, Kürt olması önemli değildir.Emperyal Devletlerin Amaçları dünya’yı hakimiyetleri altıda tutmak ve sömürge düzenlerinin devam etmesini sağlamaktır.

İşte bunun için;

Biz Türk ve Kürt’lere Hutsi, Tutsi muamelesi yapıyorlar, tarihte 16 devlet kurmuş yaşatmış bizlerin kabile aklı ile hareket etmesini istiyorlar. 1000 yıllık ortak yaşamımızı, kız alıp kız vermelerle tüm ülke sathında ki Akraba oluşumuzu yok saymamızı istiyorlar. SETA vakfının yaptığı Araştırma verileri bu gözlemleri doğrular niteliktedir. Araştırmaya katılan Türklerin % 33,8″i, yakın akrabaları arasında bir Kürt olduğunu belirtmektedir. Bu da Türklerin üçte birinin en azından bir Kürt”le akraba olduğunu, aile bağı ile bir kan bağı oluştuğunu göstermektedir. İslam dinin mensubu ve TÜRKİYE vatandaşı olmaları. Her iki etnisitenin de çok derin arkadaşlık ve komşuluk ilişkileri kurmuş olmalarını yaşanmamış saymamızı istiyorlar. Velhasıl bunlar bizleri Hutsi, Tutsi zannediyorlar.

TÜRKİYE’yi bu bölgeden ve tarihten silmek isteyenlere karşı sözünü bağlayarak şöyle diyelim mi?

Biz TÜRK ve KÜRT halkları kocaman bir milletiz, Dünya döndüğü müddetçe beraber kardeşçe ırk ayrımı ve hiçbir ırka düşmanlık yapmadan insanlık tarihini yazmaya devam edeceğiz. Selam ve sevgilerimle…

 

MUSTAFA HAKKI SEZGİN

 

Share
1203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
UA-36507442-2