logo

31 Mart 2016

“Bizim Zamanımızda Bugünkü Gibi Bir Medya Olsaydı Heykelimizi Dikerlerdi”

4Coşkun Sabah: “Bizim Zamanımızda Bugünkü Gibi Bir Medya Olsaydı Heykelimizi Dikerlerdi”

Ünlü sanatçı Coşkun Sabah, Zeytinburnu’nda sahne aldı.  Hayranlarına nostalji dolu anlar yaşatan Sabah, en sevdiği eserinin ‘Baharı Bekleyen Kumrular Gibi’ olduğunu belirterek, “Bu eser şarkıcılığa geçişimde çok önemli bir yere sahip. Bu eserle 45’lik plakta rekor kırdık. O zamanlar magazin diye bir şey yoktu. Şayet bugünkü gibi bir medya olsaydı bizim heykelimizi dikerlerdi.”dedi.

Türk Sanat Müziği’nin önemli isimlerinden Coşkun Sabah, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen konserde hayranlarıyla buluşan Sabah, birbirinden güzel eserlerini sevenleri için seslendirdi. Konsere gelen vatandaşlar, Sabah’ın seslendirdiği şarkılara eşlik ederek nostalji dolu anlar yaşadı. Performansıyla dinleyenlere keyifli anlar yaşatan Coşkun Sabah, kendisi için en önemli olan eserinin “Baharı Bekleyen Kumrular Gibi” şarkısı olduğunu belirterek, “Bu eser şarkıcılığa geçişimde çok önemli bir yere sahip. 23 yaşındayken besteledim ve Bülent Ersoy’a götürdüm. ‘Hemen ver bunu albüm yapalım.’dedi. O zamanlar 45’lik plaklar var. Yaptık, Türkiye’de yer yerinden oynuyor, bütün Türkiye ‘Baharı Bekleyen Kumrular Gibi’ şarkısını dinliyor. Eser, Türkiye’de 45’lik plakta rekor kırdı. Bu rekoru elinde bulunduran plaklardan bir tanesi. Biri Berkant’ın ‘Samanyolu’ isimli eseri diğeri ise Bülent Ersoy’un seslendirdiği ‘Baharı Bekleyen Kumrular Gibi’ şarkısı. Eser, çok büyük satış yapmıştı. Biz de bu şarkının bestecisi olarak güzel bir prim aldık. Ama o zamanlar özel kanallar yoktu. Bir tek TRT vardı. Haliyle o zaman magazin diye bir olay da yoktu. Performansımıza ancak Maksim Gazinosu’na gelenler ya da diğer gazinolara gidenler şahit oluyordu. Yoksa bugünkü gibi bir medya olsa, bizim heykelimizi dikerlerdi.”şeklinde konuştu.

“COŞKUN SABAH BİZİM YILDIZLARIMIZIN İÇERİSİNDE PARLAYAN BİR YILDIZDIR”

Konsere katılanlar arasında yer alan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da vatandaşlarla birlikte Sabah’ın seslendirdiği şarkılara eşlik etti. Coşkun Sabah’ın, Türkiye’nin yetiştirdiği önemli değerlerden bir tanesi olduğunu belirten Başkan Aydın, “Değerli sanatçı Coşkun Sabah sağ olsun Zeytinburnu’muzda halkımızla buluştu. Ben öncelikle  bunun için Zeytinburnu halkına müteşekkirim. Çünkü bize bu güzel organizasyonları yapabilmemiz için tam dört dönemdir yetki verdiler. Bu vesileyle hemşehrilerimizle değerli sanatçımız Coşkun Sabah’ı bir araya  getirmiş olduk. Benim gençlik yıllarımda, hatta hani gençken insanın  aşkı vesairesi de oluyor ya, işte o hüzünlü zamanlarda duygusal atmosferlerde birçok kez Coşkun Sabah şarkılarını dinlerdim. Türkiye’nin bu değerlere sahip çıkması lazım. Özellikle yerel yönetimlerin sahip çıkması lazım. Coşkun Sabah bizim yıldızlarımızın içerisinde parlayan bir yıldızdır. Zeytinburnu’muzu şereflendirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2