logo

22 Aralık 2015

BİRLİK’TE SAĞILIKLI GÜLÜŞLER

1..İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Sultanbeyli Derviş Ali – Hesna Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde genel anestezi altında engelli hastalarımıza ağız diş sağlığı hizmetleri verilmektedir. Hastalarımızın; engelli olduklarına dair kimlik kartları ile İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine başvuruları yapıldığında, engelli hastalara randevu verilmeden sağlık hizmetleri sunulmaktadır.
İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hasta İletişim Birimleri tarafından karşılanan hastalar, Engelli Polikliniğinde tetkik ve muayeneleri yapılarak ağız ve diş sağlığı müdahaleleri için hazırlanmaktadır. Kayıt ve muayene işlemleri tamamlanan hastaların, operasyon öncesi anestezi uzmanları tarafından anestezi onayları alınmaktadır. Randevu günleri kendilerine daha önceden bildirilen hastalar, protokol yapılan İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ve Pendik Devlet Hastanesinde planlanan tedavileri yapılarak bir kaç saat gözlem altında tutulduktan sonra aynı gün içinde taburcu edilmektedirler.
İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuran engelli hastalara; “detertraj, dolgu, diş çekimi fissür örtücü” gibi tedavi hizmetleri verilmektedir. Cerrahi işlem gerektiren vakalarda tedavi hizmetleri uzman hekimler tarafından sunulmaktadır.
İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sultanbeyli Derviş Ali – Hesna Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne başvuran engelli hastaların ön muayeneleri yapılmaktadır. Tetkik ve muayeneleri tamamlanan hastaların İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Devlet Hastanesine sevki sağlanarak genel anestezi için gerekli tüm tahlilleri ve kardiyolojik tetkikleri yapılmaktadır. Tahliller sonucu genel anestezi alımı için uygun olan hastalara her ayın ikinci pazartesi günü genel anestezi altında gerekli ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunulmaktadır.
Engelli hastalar, İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde geleceğe sağlıklı gülümsüyorlar.

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2