logo

reklam
19 Ocak 2016

Birlik’te Kimyasal Biyolojik Radyoloji ve Nükleer Tehlikeler Farkındalık Eğitimi

tmmİstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği koordinasyonunda, İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığı Destek Hizmetler Afet ve Acil Durum Birimi tarafından hazırlanan “Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Tehlikeler’’ konulu farkındalık eğitimi 11-12 Ocak tarihlerinde İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı SB. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirildi.

Eğitime KBRN İl Koordinatörleri ile İstanbul Anadolu Kuzey Ve Anadolu Güney Genel Sekreterliklerinin A ve B gurubu KBRN referans hastanelerde görevli sağlık personelleri katılım gösterdi.

  1. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi KBRN Sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr. Kerem ÖZYAVUZ’un açılış konuşması ile başlanan eğitime; İl koordinatörü Dr. M. Türkay ESİN tarafından “KBRN Nedir, KBRN Olaylarında Yönetim, Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Ajanlar, Dekontaminasyon ve Hastane Önü Planlanması” konularının aktarımı ile devam etti.

KBRN Lojistiği İl Koordinatörü Uzman Fadime TAŞCI tarafından, KBRN referanans hastanelerinin “KBRN İşleyişi ve Örnek Vaka” sunumu İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği KBRN Koordinatörü Uzman Ahmet AKHOROZ tarafından gerçekleştirilerek, grup çalışmasına geçildi.

İl Koordinatörü Dr. Neslihan BÜYÜKMURAT’IN katkıları ile gerçekleştirilen KBRN Kıyafet Giyme ve Çıkarma Uygulamaları tamamlanarak hastanenin KBRN ünitesinde gerçekleştirilen tatbikat ile eğitim sonlandırıldı.

 

Share
484 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2