logo

24 Mayıs 2016

Biray Dalkıran “Wohs Klat” ile gündemde!

Adını ilk olarak, Altın Portakal Film Festivali’ne kabul edilen ilk ve tek korku filmi olan “Araf” ile duyuran; sonrasında ise yaptığı her film ile Türk sinemasına yeni yıldızlar kazandıran (Murat Yıldırım, Engin Altan Düzyatan, Fahriye Evcen, Gizem Karaca, Barış Kılıç ve daha onlarcası); çektiği diziler ile ratinglerde üst sıralarda yer alan (Gazi, Kanıt) ve yönettiği video klipler ve reklamlar ile beğeni toplayan başarılı yönetmen Biray Dalkıran; bu sefer de farklı talk show programı “Wohs Klat” ile gündeme oturdu.1
Cumartesi gecesi ilk bölümüyle internet televizyonu N10 TV’de yayınlanmaya başlayan “Wohs Klat”, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Cem Toker, Hakan Meriçliler, Levent Sülün, Seda Gümüşçü ve Deniz Eke’nin konuk olarak yer aldığı bölüm, kısa sürede Twitter TT listesine 2.sıradan giriş yaptı. Berat Kandili, KPSS, yoğun siyasi gündem ve rakip talk showlar “Dada” ve “Üç Adam”a rağmen 6 saatten fazla TT listesinde kalmayı başardı. Röportaj vermeyen, magazin dünyasından uzak iş odaklı çalışan yönetmen, senarist ve yapımcı Biray Dalkıran; bu bağlamda aslında kendisine çok uzak olan talk show sunuculuğunda da başarılı olacağını ilk bölümden göstermiş oldu.
Biray Dalkıran; geçtiğimiz günlerde, daha önce 3,5 yıl yönettiği, reji ve anlatımıyla efsaneleşen ve polisiyeye saygın bir soluk getiren “Kanıt” dizisinin geri döneceğini müjdelemiş ve çekimlerine başlamıştı. Yeni oyuncu kadrosuyla,“Kanıt”ın yeni versiyonu “Kanıt Ateş Üstünde” için yoğun bir tempoyla çalışan Dalkıran, bu günlerde dizi setinde sabahlıyor. Abdullah Oğuz’un yapımcılığını ve genel yönetmenliğini üstlendiği; Biray Dalkıran’ın yönettiği dizinin ilk bölüm çekimleri tamamlandı. Dizinin ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağı ise heyecanla bekleniyor.
100 bölüm yayınlanan “Kanıt” dizisinde; Biray Dalkıran 20 hafta başka yönetmenle çalışmıştı. Ancak yönetmenler arasındaki kalite ve tarz farkı, hem seyirciye hem de ratinglere yansımıştı. Dizinin takipçilerinin yaptığı kampanyalarla Biray Dalkıran tek yönetmen olarak ratinglerde diziyi yeniden üst sıralara taşımıştı.

Görünen o ki; Biray Dalkıran yaz aylarını dolu dolu geçireceğe benziyor. İlk filmi“Araf”ın 10 yıl aradan sonra devamını çekecek olan Dalkıran’ın; “Wohs Klat”ile talk show hayatını major kanala taşıması ve “Kanıt Ateş Üstünde” dizisi ile ratinglerde üst sıraları zorlamasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2