logo

23 Temmuz 2015

BİR YILDA SİVRİSİNEKLERE SON!

ykBeylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, ilaçlamalarıyla bu yıl yaz ayları rahat geçiyor. Bir yıl boyunca hummalı bir şekilde yürütülen ilaçlama çalışmalarıyla larva üreme noktalarını kurutan, sayılarının artmasını engelleyen belediye ekiplerine gelen şikayet sayılarında da önemli ölçüde azalma söz konusu.

Beylikdüzü’nde bir yıl içinde sivrisineklere karşı gece gündüz müdahale edildi. Haftanın 6 günü iki vardiya olarak sahaya çıkan Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak larva üreme noktalarını tespit etti. İlçedeki 10 mahallede 1700 civarı noktada larvaların üremesi engellenmiş oldu.

İlaçlamalar Sonunda Şikayetler Azaldı

Kış aylarında başlayan ilaçlama çalışmalarında, larvaların en çok oluştuğu havuz, depo, lastik, kuyu, inşaatların asansör boşlukları, otopark içlerindeki ızgaralar, açık alan ve bina altlarındaki su birikintileri gibi noktalar ilçenin birçok yerinde sıklıkla ilaçlandı. Akşam 20:00-24:00 saatleri arasında gece ilaçlaması (ULV) da gerçekleştirildi. Sivrisinek ile ilgili şikayetler 2014 yılından itibaren bir yıl içerisinde %60 oranında azaldı. Ayrıca ibadet yerlerinin ilaçlanarak hijyen sağlanması çalışmaları da haftada 6 gün kesintisiz olarak devam etti.

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2