logo

06 Eylül 2016

Bir doktor ve hastalarının midelerinden çıkan şaşırtıcı şeyler!

artt

Bu fotoğrafın arkasında inanılmaz hikayeler…

Almanya’nın Bielefelt Kenti’nde yaşayan bir doktor hastalarının midesinden çıkardıkları insanı şaşkına çeviriyor. Her birinin hikayesi ise birbirinden çılgınca.

Doktor, bugüne kadar kılıç yutanla belki karşılaşmadı ancak hastalarının midesinden çıkardıklarını görünce şaşırmamak mümkün olmuyor. Metal Beş Mark’tan jilete, kaşıktan kaleme aklınıza ne gelirse…

“ Çok sayıda kaşık sapını yutan adam”

Bunca kaşık sapını yutan adam Almanya’nın başkenti Bonn’da bulunan bir hapishanede mahkum olarak bulunmaktaydı. Çok sayıda kaşık sapını yutma gerekçesi ise ömür boyu hapis cezasından yırtmaktı.

74 yaşındaki yaşlı adam bir dizi kaşık sapıyla da yetinmemiş ve bulabildiği çok sayıda metal eşyayı yuttu. Midesi küçük bir hurdalığı andırmaktaydı!

Hapisten kurtulmayı planlayan 74 yaşındaki adam belki amacına ulaşamamıştı ama iki haftalığına da olsa özgürlüğüne kavuşmuştu. Zira iki hafta boyunca hastanede tedavi altına alınmıştı. Hapishanenin soğuk ortamından kurtulmuş ve hemşirelerin sıcak bakımı ile biraz olsun keyiflenmişti.

Cezaevi mahkumu geçirdiği 20 ameliyattan sonra midesindeki hurda yığınından kurtuldu fakat iki haftalık özgürlüğünün ardından tekrar geldiği cezaevine dönmekten kurtulamamıştı.

Midesinden çıkarılanlar adeta kupa koleksiyonunu andırıyordu. Düğmeden-anahtarlara, pilden kaşıklara, kancadan-kalemlere, jiletten -cam parçalarına kadar zengin bir ‘menü’ içermektedir. Bu koleksiyon tıp dünyası için önemli bir öykü teşkil etmektedir.

Henüz 19.Yüzyılda hastaların midesine uzun bir boru ile bakmak fikri mevcuttu. O günden beri sürekli araştırılmıştır. Taki 1958’de ilk esnek endoskopi icat edilene kadar. Bu icatla birlikte midede bulunan eşyaların ameliyatsız çıkarılması mümkün olmuştur.

MERCEKHABER GAZETESİ.COM ÖZEL

 

Share
967 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2