logo

19 Haziran 2016

BİNLERCE VATANDAŞ KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU

3Karaköprü Belediyesi ve Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı işbirliği ile organize edilen Ramazan Etkinlikleri programı binlerce kişiyi buluşturdu. Amfi meydanında gerçekleşen etkinlikte Geylani vakfının talebelerinin yaptığı zikir duası davetlileri kendinden geçirdi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçe Belediyesi ile Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı işbirliği ile Ramazan Etkinliği düzenlendi.

Karaköprü Amfi Meydanında düzenlenen ve yoğun ilgi gören etkinliğe; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcıları, Karaköprü Belediye Meclis Üyeleri, Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı Onursal Başkanı Şeyh Ahmet El Kadiri ve binlerce vatandaş katıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan programda, Geylani Kız Kuran Kursunda eğitim gören Zeynep Emektar isimli bir kız çocuğunun Ramazan ayı için okuduğu şiir davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.

Etkinlikle konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Ramazan ayındayız. Ramazan ayı 11 ayın sultanı… Ramazan ayı, ibadet, birlik, beraberlik ayıdır. Ramazan ayı şeytanın bağlandığı, cennet kapılarının açıldığı aydır. Bu ayın bizim için ne kadar önemli olduğunu ne kadar anlatsak azdır. Bizde Karaköprü Belediyesi olarak bu manevi ayı doruklara çıkarmak için bu programı gerçekleştirdik. Ramazan ayı bereket ve birlik beraberlik ayı dedik. Bizde Karaköprü Belediyesi olarak yardıma muhtaç ailelerimizin her zaman yanında olduk. Ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı Onursal Başkanı Şeyh Ahmet El Kadiri ise, Ramazan ayı ve orucun faziletleri ile ilgili hadislerle davetlileri bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Vakfın Onursal Başkanı Ahmet El Kadiri, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye Peygamber efendimizin veda hutbesinin yazıldığı bir tablo hediye etti.  Şanlıurfalı yazar ve şair Abdi Çakıcı ise, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli için yazdığı eserini okudu.

Daha sonra Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın talebeleri tarafından ilahiler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Vakfın talebelerinin yaptığı zikir duası davetlileri kendinden geçirdi.

Program hatim duası, okunan salavatlar ve sakal-ı şerif ile son buldu.

Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2