logo

18 Haziran 2016

BİNLERCE KÜÇÜKÇEKMECELİ AYNI SOFRADA ORUÇ AÇTI

1Küçükçekmece Belediyesi iftar sofrasında buluşan binlerce vatandaş aynı sofrada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

Gültepe İlkokulu’nda kurulan iftar sofrasına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu da Beşyol ve Gültepe Mahallesi sakinleriyle birlikte oturdu.

Ramazan Ayı’nın bereketinin 7’den 70’e binlerce kişiyle birlikte paylaşıldığı iftar öncesi Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu vatandaşlarla sohbet ederek, herkesin Ramazan Ayı’nı tebrik etti.

 

“KUDÜS’TEN KÜÇÜKÇEKMECE’YE SELAM”

 

İftar vermek ve yardım dağıtmak için Kudüs’ te bulunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile ise 3G bağlantısı kuruldu. Böylelikle akşam ezanından önce bir konuşma gerçekleştiren Karadeniz,  Kudüs’ ten herkese selam göndererek, “Sizin yanınızda olamadığım için üzgünüm. Ancak bu üzüntüm Kudüs’ teki müslümanlarla birlikte size dua edince geçiyor. Burada iftar yaptık ve Türkiye için dua ettik. Onlar da sizlere selam yolluyorlar. İnşallah müslümanlar arasındaki kardeşlik duygularını yeniden var edeceğiz” dedi.

İftar sonrasında Gültepe Camii İmamı Ömer Küçük vatandaşlara yemek duası yaptırdı. İftar sonrası ayrıca animasyon ekibi, Hacivat ve Karagöz gibi milli değerlerimizi çocuklarla buluşturdu.

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2