logo

14 Mart 2016

BİNLERCE DADAŞ KÜÇÜKÇEKMECE’DE BULUŞTU

3Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Birliği’nin düzenlediği ve Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Erzurum Buluşması’nda binlerce Erzurumlu vatandaş bir araya geldi.

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı kutlama programı eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu. Programa Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı İdris Güllüce, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Recep Şencan, Güven Aydın, Erzurum Avrupa Yakası Dernekleri Başkan ve üyeleri ve çok sayıda Erzurumlu vatandaş katıldı.
Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatan uğruna canını feda eden Erzurumlu Nene Hatun, Kara Fatma ve tüm şehitler için dua edildi.
Programda Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri adına konuşan Osman Toraman, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve emeği geçenlere teşekkür etti.

“DADAŞLARI AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

‘Nene Hatun’un sevgili torunları’ sözleriyle katılımcılara seslenen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, ” Küçükçekmece İstanbul’un en kalabalık ilçesi. Bizler ilçemizde vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini sağlayacak programlar düzenliyoruz ve destek veriyoruz. Bu gece de siz değerli Dadaşlara ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz”dedi.

“VATAN, MİLLET, BAYRAK SEVGİSİNE SAHİP ÇOCUKLAR YETİŞTİRİLMELİ”
Eski Bakan İdris Güllüce ‘de Başkan Karadeniz ve ekibine teşekkür ettiği konuşmasında;” 12 Mart aynı zamanda İstiklal Marşımızın da kabul edildiği tarih. Muhteşem bir tevafuk olmuş. Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bugün Güneydoğu da terör olayları devam ediyor. Hepimiz Doğu meselesini çok iyi bilmeliyiz. Hristiyan dünyaya göre Doğu meselesi Edirne’den başlıyor. Yani siz Anadolu’da, Trakya’da, Avrupa’da kalmayacaksınız diyorlar. Bunu engellemek anaların vatan, millet, bayrak sevgisi taşıyan evlatlar yetiştirmesiyle mümkündür. Bu konuda başta Erzurumlu hemşerilerimin hassasiyet göstereceğini biliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

İBRAHİM ERKAL VE YÖRESEL SANATÇILARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Gecede, yöresel sanatçılar, Murat Balkuş, Sinan Siverekli, Osman Akbulut, Özcan Türe, Aysun Gültekin sahne alırken, Erzurumlu sevilen sanatçı İbrahim Erkal’da söylediği şarkılarla hemşerilerine müzik ziyafeti sunarak, dadaşlara eğlenceli saatler yaşattı. Programda, Erzurum Bar Ekibi’nin gösterisi de ilgiyle izlendi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2