logo

reklam

BİLGİ EVLERİ’NDEN ŞEHİTLERi ANMA ETKİNLİĞİ VE RESİM YARIŞMASI

ŞEHİTLER ÖLMEZ RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü ve Şehitleri Anma etkinlikleri çerçevesinde anma programı düzenledi. Programda ‘Şehitler Ölmez Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programa AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı Erol Bulut ve çok sayıda Bilgi Evi öğrencisi aileleriyle birlikte katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç Çanakkale şehitlerini andığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

“ÇOCUKLARIMIZA VATAN SEVGİSİ AŞILAMAK ZORUNDAYIZ”

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Çanakkale şehitlerini ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Çocuklarımıza vatan sevgisi aşılamak zorundayız. Zorlu bir coğrafyadayız. Bu eşsiz coğrafyada düşmanlarımız hiç eksik olmayacak. Bilgi Evleri öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ederim” diye konuştu. 

Programda Çanakkale konulu şiirler okunurken, Şef Erdal Şahin yönetimindeki Bilgi Evleri Türk Halk Müziği Çocuk Korosu okudukları türkülerle izleyenlere duygusal anlar yaşattı.15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı adına düzenlenen türküyü seslendiren öğrenciler büyük beğeni topladı. 

Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye öğrencilere ödülleri  protokol tarafından verildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler 2000 TL, ikinci olanlar 1500 TL, üçüncü olanlar ise 1000 TL para ödülü kazandı.

Share
119 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2