logo

reklam

BİLGİ EVLERİMİZ BAHARA EMİRGAN’DA MERHABA DEDİ!

Güngören Belediyesi Bilgi Evi üyeleri,  ilkbaharı Emirgan’da lalelerle karşıladı.

Zaman zaman içimizi ısıtan güneşin yükseldiği ve zaman zaman da toprağın kokusunu etrafa yayan nisan yağmurlarına tutulduğumuz şu günlerde İstanbul’umuz bir başka güzel. Bu güzelliği ilk kez görüyormuş gibi temaşa ettiğimiz şehrimizin, laleler, sümbüller, menekşeler ile hazırlanan rengârenk peyzajları gözümüze gönlümüzü ferahlık veriyor.

 

Güngören Belediyesi “Baharın tadını çıkarmak gerekir.” düşüncesiyle Bilgi Evlerinde eğitim gören Güngörenli çocuklarla, adı lale ile özdeşleşmiş Emirgân Korusu’na bir gezi düzenledi ve çocuklarımız bu yıl 12.si düzenlenen İstanbul Lale Festivali’ne katıldı.

Geziye katılan öğrencilerden biri izlenimlerini şöyle ifade etti: “Birbirinden güzel, çeşit çeşit, renk renk lalelerin yer aldığı koru, temalı kompozisyonlarla adeta bir yağlıboya galerisi gibi. Şanlı bayrağımız ve Türkiye haritası başta olmak üzere, gökkuşağından uğurböceğine, duvar saatinden nazar boncuğuna kadar pek çok motif görmek mümkün. “

Emirgan’daki etkinliklere katılan öğrencilerimiz, İSMEK’in açtığı sergileri gezip küçük bir konsere katıldı. Öğrencilerimiz ayrıca cam üfleme sanatı standındaki atölye çalışmasını izleme ve uygulama yapma fırsatı yakaladılar.

Günün sonunda göletin kenarında doyumsuz manzara eşliğinde minik bir piknik yaparak dinlenen öğrencilerimiz için bu gezi, özellikle de TEOG sınavı öncesi moral-motivasyon kaynağı oldu.  

 

Share
106 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2