logo

15 Haziran 2016

Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Başlıyor

1Zeytinburnu Bilgi Evleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerine unutamayacakları bir yaz tatili hazırlıyor. 20 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan yaz etkinliklerinde gençleri birbirinden sürpriz aktiviteler bekliyor.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, uzun ve yorucu bir eğitim döneminin ardından genç üyelerini, birbirinden heyecanlı yarışmalar, turnuvalar, çeşitli aktivitelerin de bulunduğu geziler, 17 farklı başlıkta oluşturulan kulüp faaliyetleri ve atölye çalışmalarının da yer aldığı eğlence dolu yaz etkinliklerine davet ediyor.

YAZ TATİLİNİ DOLU DOLU GEÇİRECEKLER

Futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirecek olan gençler, dostça rekabetin örneklerini sergileyecekleri turnuvalarla yaz etkinliklerinde tatil boyunca spora doyacak.  Ayrıca düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de gençler, bilgilerine bilgi katacak.

Her üyenin en fazla 3 kulübe kayıt olabileceği, 17 farklı branşta toplamda 41 kulüp faaliyeti, yaz döneminde bilgi evi üyelerine eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak. Gitar, bağlama, keman, piyano, zekâ oyunları, drama, halk oyunları, temel resim, anlayarak hızlı okuma ve karikatür atölyeleri ile kültür ve sanatla iç içe keyifli bir yaz dönemi geçirecek olan gençler, sanatsal yönden kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekleri atölye çalışmalarına da katılabilecek.

SPOR, SANAT VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BİR ARADA

Panorama 1453 Tarih Müzesi, Havacılık Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi, Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk gezileriyle gezerek öğrenmenin farkını yaşayacak olan genç üyeler, toplamda 56 gün sürecek olan yaz etkinliklerinde gezi, turnuva, kulüp ve atölye çalışmalarıyla dolu dolu bir yaz tatili geçirecek.

Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri ise 19 Ağustos Cuma günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan törenle takdim edilecek.

3’üncü sınıftan 8. sınıfa kadar eğitim gören Zeytinburnulu gençlerin, 20 Haziran-19 Ağustos tarihleri arasında “ücretsiz” yararlanabilecekleri yaz etkinliklerine katılmak için “www.bilgievi.org.tr” adresini ziyaret etmeleri yeterli.

Share
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2