logo

28 Ocak 2016

BİLGİ EVİ ÖĞRENCİLERİNDEN TÜRKÜ ZİYAFETİ

1..Türkiye’nin Dört Bir Yanından Türküler Seslendirdiler, Halk oyunları Sergilediler…

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri’nin tarafından düzenlenen ve Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ”Yörelerimiz ve Türkülerimiz” adlı program eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa; Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda Bilgi Evi öğrencisi ebeveynleriyle birlikte katıldı.

 

“BİLGİ EVLERİMİZ KÜÇÜKÇEKMECE’NİN MARKASI OLDU”

 

Bilgi Evleri’nin Küçükçekmece için bir marka olduğunu söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; ”Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için dünyaya güzel çocuklar kazandırmamız gerekiyor. Daha iyi bir gelecek için velilerimizle birlikte el ele vererek çalışmamız gerekiyor. Amacımız güzel bir nesil bırakmaktır” diyerek ilgilerinden dolayı velilere teşekkür etti.

 

YEDİ BÖLGENİN HALK OYUNLARINI SAHNELEDİLER
Programda, Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi Türk Halk Oyunları ekibi 7 bölgemize ait oyunlarını sergilerken, Koç Üniversitesi Eğitim Görevlisi Erdal Şahin eşliğinde Bilgi Evi Türk Halk Müziği Çocuk Korosu da çeşitli türküler seslendirdi.

 

STAND-UP GÖSTERİSİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

 

Bilgi Evi öğrencilerinden Merve Kılıç’ın yaptığı stand-up gösterisi büyük ilgi görürken, Anadolu’nun güzellikleri şiirlerle anlatıldı.

Program sonunda Başkan Karadeniz, Orkestra Şefi Erdal Şahin, Halk Oyunları Eğitmenleri Abdullah Berk ve Volkan Ülker’e teşekkür ederek, günün anısına çiçek takdim etti.

 

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2