logo

09 Mayıs 2015

BİLGİ EVİ MİNİKLERİ ANNELERİ İÇİN SÖYLEDİ

1Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi Korosu, Anneler Gününe özel bir konser verdi. Minikler tüm şarkılarını anneleri için seslendirdi.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere pek çok Küçükçekmeceli anne ile çocuk katıldı.

“ANNESİ HAYATTA OLANLAR KIYMETİNİ BİLSİN”

Programda bir açılış konuşması gerçekleştiren Temel Karadeniz, tüm annelerin anneler gününü kutlayarak, “Anneler için meleğin süt vereni diyebiliriz. Çocuklarımızdan annelerinin kıymetini bilmelerini istiyorum” dedi.

TEMEL BAŞKAN’DAN ANNELERE KARANFİL

Daha güzel bir dünya için annelerin daha güzel evlatlar yetiştirmesi gerektiğine de değinen Karadeniz, Çanakkale Zaferi’nde binlerce annenin evladını vatan için kaybettiğini söyleyerek, cumartesi günü Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek olan ‘Geçilmez’ adlı dev gösterime tüm anneleri davet etti. Bu arada Başkan Karadeniz, Geçilmez gösterisi sonrasında anneler için sürpriz hediyeleri olduğunu da vurguladı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz daha sonra programda annelere karanfil dağıttı.

ŞİİRLERLE VE ŞARKILARLA MEST ETTİLER

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Türk Halk Müziği Korosu ise söyledikleri birbirinden güzel anne parçalarıyla katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Solo performanslar da sergileyen bilgi evi minikleri büyük alkış aldı. Bilgi evi öğrencileri, ‘Sol Yanım Acıyor Anne’ şiiri ile ‘Annem Annem’ şarkısı ise tüm annelerin gönüllerini fethetti. Program sonunda ayrıca Küçükçekmece Belediyesi tarafından tüm katılımcılara anneler günü hediyeleri de dağıtıldı.

 

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2