logo

23 Ağustos 2016

BİLAL ERDOĞAN TÜM VATANDAŞLARI ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ’NE DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, 26-27-28 Ağustos tarihlerinde Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda gerçekleşecek olan “Etnospor Kültür Festivali” ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi.

1zyfrrl

Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda incelemelerde bulunan Bilal Erdoğan’a Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Başkan Yardımcıları eşlik etti.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR”

Alanda festivalle ilgili açıklamalarda bulunan Bilal Erdoğan, festivalin unutulmuş değerlerin yeniden hak ettiği değeri kazanması noktasında önemli olduğuna dikkat çekerek, İstanbul ve İstanbul dışından tüm vatandaşları Etnospor Kültür Festivali’ne davet etti. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“3 gün boyunca devam edecek festivalde,  bütün geleneksel sporlarımız halkımızla buluşacak. Orta Asya’dan Anadolu’ya hiç bilmediğimiz geleneksel ata sporlarımızın turnuvaları olacak. Kültürümüzü, yitik değerlerimizi yeniden gündeme taşıyacağız. Sadece geleneksel sporlar değil, kültürümüze ait diğer öğelerde temsil edilecek. Konserlerimiz, el sanatlarımız, halk oyunları, Anadolu’nun yerel lezzetleri de sergilenecek. İstanbul ve İstanbul dışından herkesin kaliteli zaman geçirebileceği bir etkinlik hazırladık. Bu festival, yitik değerlerimizin kültürel değerlerimizin yeniden hak ettiği değeri kazanması için öncü bir adımdır ve bu anlamda bir dönüm noktasıdır. Alanımız büyük, yapacak çok şey var. İstanbul ve İstanbul dışından tüm vatandaşlarımız kaliteli zaman geçirebilecek. Burada 3 gün boyunca gerçekleşecek etkinliklere tanık olmak için, bir ay boyunca Anadolu’nun gezilmesi gerekir. Kaliteli zaman geçirebilecekleri zengin içerikli bir festival halkımızı bekliyor”

TARİH YENİDEN CANLANACAK

Festivalde, yağlı güreş müsabakaları, atlı cirit oyunları, mas güreşi, aba güreşleri, geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları, Orta Asya ve Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri, uzmanlar eşliğinde Osmanlı okçuluğu atış talimleri, geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı ve kültür tarihimiz, tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri, atlı akrobasiler ve konserlerin eşlik ettiği pek çok aktivite yer alacak.

Festivalin ilk günü ( 26 Ağustos Cuma) ünlü sanatçı Uğur Işılak sahne alacak. İkinci günü ise Dombıra şarkısıyla Türk dünyasında adını duyuran Aslanbek Sultanbekov coşkulu bir konser verecek.  Festivalin son gününde ise (28 Ağustos Pazar)  ünlü klarnetçi Serkan Çağrı alanda sevenleriyle buluşacak.

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2