logo

27 Mayıs 2015

BEYOĞLU’NUN KÜLTÜREL RENGİNİ 12 DİLDE SÖYLEDİLER

8

EYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ikincisi gerçekleştirilen “Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler “ etkinliğinde, ilçedeki okul öğrencilerinden oluşan 130 kişilik koro, 12 dilden şarkı, türkü ve ritüellerle Beyoğlu’nun kültürel renkliliğini yansıttı.

 

 

Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ikincisi düzenlenen Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler “  gecesinde Kürtçe, Lazca ve Ermenice başta olmak üzere birçok dilde şarkılar seslendirildi, farklı diller, renk ve inanışlar bir araya getirildi. İlçede bulunan okullarda okuyan 130 öğrenciden oluşturulan koro, Haliç Kongre Merkezinde bir konser verdi. Yoğun ilgi gösterilen konsere, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“KARDEŞ SES, KARDEŞ SESLER”

Gece sahneye çıkan öğrenciler 12 farklı dilde seslendirilen şarkılara eşlik etti. Ermeni sanatçı Jeri Hırimyan, Türkçe ve Ermenice kardeşlik türküleri seslendirirken, semazen ve semah gösterileri ise izleyicilerden büyük alkış aldı. Koroda bulunan öğrenciler çok uzun ve zahmetli bir süreçten geçtiklerini aktararak “Eğlendik, bazı yerlerde çok zorlandık. Genelde 12 dil şarkılar söyledik. Bu şarkılar arasında, Kürtçe, Lazca, İbranice, Yunanca, Rumca ve Gürcüce bir sürü dilde şarkılar vardı.  Böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı oldukça memnunuz” dediler.

Share
346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2