logo

12 Temmuz 2015

BEYOĞLU’NDA YAZ SPOR OKULLARI SEZONU BAŞLADI

Beyoğlu Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen “Yaz Spor Okulları” sezonu başladı.  Yaz Spor Okulları’na 2 bin 500 çocuğun katıldığını açıklayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okullarımıza 10 bin başvuru olsa 10 bin çocuğumuza hizmet veririz,” dedi3

Beyoğlu Belediyesi’nin, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için her yaz düzenlediği Yaz Spor Okulları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla start verdi. Sütlüce Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen açılışa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Beyoğlu Amatör Spor Kulüpleri Birlik Başkanı Fikret Sivri, ilçe protokolü, ve aileler katıldı.

40 BİN ÇOCUĞUN SAĞLIĞI BENDEN SORULUR

Beyoğlu’nun farklı noktalarında yaz spor okullarının başlayacağını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, en büyük hastalıkların yiyeceklerden ve hareketsizlikten oluştuğunu bu yüzden herkesin spor yapması gerektiğini belirterek,

“Ben de bir baba olarak evde çocuklarımın beslenmelerine ve hareketine dikkat ediyorum;

Beyoğlu’nda 40 bin çocuğum var. 40 bin çocuğun sağlıklı olması benden sorumlu. Kendimi sorumlu görüyorum,” dedi.1

“10 BİN BAŞVURU OLSA 10 BİN ÇOCUĞUMUZA HİZMET VERİRİZ”

İlçede çocuklar için yapılan etkinliklerden söz eden Demircan, “Kefken Kampı’na şimdiye kadar 60 bin çocuk katıldı. Burada kültür, müzik, spor yapıyor, denize giriyor. 20 bin çocuğumuza Hasköy sahilinde buz pateni yaptırıyoruz. Okullarda her yıl 5 bin çocuğa 6 seansta yüzme eğitimi veriyoruz…” dedi.

Yaz Spor Okulları’na 2 bin 500 çocuğun katıldığını açıklayan Başkan Demircan, “Daha fazla çocuğa ulaşmamız lazım. 10 bin başvuru olsa 10 bin çocuğumuza hizmet veririz,” diye konuştu. Demircan, ilçedeki 17 amatör kulüplere de göstermiş oldukları çabalardan ve başarılardan dolayı teşekkürler etti.

Türkiye’de 10 çocuktan 1’inin spor yaptığını dile getiren Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise bunu Beyoğlu’nda 4 çocuktan 1’ine düşürdüklerini ancak hedeflerinin 4’te 4 yapmak olduğunu ifade etti.

GÖSTERİLER NEFES KESTİ

Açılışta yaz spor okullarına devam eden öğrenciler birbirinden başarılı gösteriler gerçekleştirdi. Yetenek Sizsiniz’in finalist grubu Karizma Show da akrobasi yaptı.

Gösterilerin ardından yelkenden, futbola, basketboldan, voleybol ve yüzmeye kadar birçok branşta eğitim alacak çocuklar eğlenceli bir yaz sezonuna başlangıç yapmış oldu. Öte yandan 7 – 14 yaş aralığındaki çocuklara sporu sevdirmek, bedensel ve zihinsel gelişimlerine destek olmak için açılan Yaz Spor Okulları’nda, yelken, futbol, basketbol, voleybol ve yüzme dersleri uzman eğitmenler tarafından verilecek.

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları’na katılmak isteyen öğrenciler, başvuru formlarını Gençlik Merkezi’nden temin edebilirler.

Share
464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2