logo

21 Nisan 2015

BEYOĞLU’NDA 23 NİSAN COŞKUSU “ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN:
–     beyoğğlu     “ÜÇ YAVRUM İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSAM, BEYOĞLU’NDAKİ YAVRULARIMIZ İÇİN DE AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

             (GÖRÜNTÜLÜ-FOTOĞRAFLI)

BEYOĞLU –  Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı  okullarda yapılan “Çocuk Şenliği” ile kutlamaya başladı. Okmeydanı Piripaşa Ortaokulu’nda öğrencilerin özenle hazırladıkları gösterileri izleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Evde kendi çocuklarım için ne istiyorsam, ne düşünüyorsam, Beyoğlu’ndaki yavrularımız için de aynı şeyi istiyor ve düşünüyorum,” dedi.

beyoğlu.

Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Eğemenelik ve Çocuk Bayramı’nı bir hafta boyunca okullarda düzenlenecek “Çocuk Şenliği” ile kutlayacak.  Kutlamaların ilk adresi olan Piripaşa Ortaokulu’nda semt konağı ve anasınıfı öğrencileri gösterilerini sergiledi.  Barış Manço ve günaydın çocuklar, Eğe ve Kafkas halk oyunları, çayır çimen geze geze gibi birbirinden başarılı gösteriler sahneye koyan çocuklar, izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Çocukların bu güzel gösterisini Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve veliler de izledi.

beyoğlu

“UMUDUMUZ, GELECEĞİMİZ, HER ŞEYİMİZ YAVRULARIMIZ”

“Umudumuz, geleceğimiz, her şeyimiz yavrularımız” diyerek sözlerine başlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  “Annelerimiz, babalarımız için yavruları neyse bizim için de aynı. Hayattaki en güzel varlıklar yavrularımız. Geleceğimiz yavrularımız” diye konuştu.

 

Eğitim ve öğretmenin birlikte hareket ettiğini dile getiren Başkan Demircan,  öğretmenin bilgi vermek olduğunu; eğitmenin ise bu tür etkinliklerle var olduğunu belirterek, “Biz yavrularımıza, 29 Nisan, 19 Mayıs gibi özel günlerde, Kefken Kampı, buz pateni, pasaport programı gibi bir sürü etkinliklerle çocuklarımız aldıkları bu eğitimleri buralarda sahneliyorlar” dedi.

 

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

Gittiği her programda çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan Başkan Demircan, “Evde kendi çocuklarım için ne istiyorsam, ne düşünüyorsam, Beyoğlu’ndaki yavrularımız için de aynı şeyi istiyor ve düşünüyorum. Ve hatta evdeki kızlarım ne istiyorsa demek ki Beyoğlu’ndaki 40 bin çocuk ta bunları istiyor düşüncesiyle yaklaşıyorum. Çocukların istediği şeyler hep aynı, hiç değişmiyor. Onlar bizim geleceğimiz. O halde yavrularımıza nasıl bakarsak ona göre geleceğimiz de aydınlık olacaktır,” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin özenle hazırladıkları gösterileri beğenerek izlediğini sözlerine ekleyen Başkan Demircan, 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde hemen hemen her okulda etkinlikler yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Share
889 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2