logo

03 Ağustos 2015

BEYOĞLU YAZ SPOR OKULU’NDA UZAKDOĞU SPOR EĞİTİMİ

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında çocuklar, Uzakdoğu Sporu eğitimi alıyor. Erkek ve kız grupları olmak üzere 300’e yakın Uzakdoğu Sporunu öğrenen çocuklar, beden ve ruh uyumu da yakalayabiliyor.1

Beyoğlu Belediyesi’nin, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için 2007 yılından itibaren her yaz düzenlediği Yaz Spor Okulları’na öğrenciler akın etti. Farklı branşlara ayrılan yaz spor okulları kapsamında savunma sporuyla ilgilenmek isteyen çocuklar, Aynalıkavak Semt Konağı ve Hacı Ahmet Semt Konağı’na gelmeye başladı.

Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen savunma sporları eğitimi kapsamında 7-14 yaşındaki çocuklara; felsefeleri ve uygulama sırasındaki akrobatik hareketleri ile savunma sanatı olarak kabul edilen Karate, Aikido, Muay Thai ve Wushu dersleri veriliyor. Savunma sporları dersleri ile kendilerine karşı yapılan mücadeleyi, el ve ayak hareketleri ile denetim altına alıp, korunmayı öğrenen öğrenciler, beden ve ruh uyumu da yakalayabiliyor. Dersler, hafta içi her gün 18.30 – 20.00 saatleri arasında yapılıyor. 3

300 ÖĞRENCİ KENDİNİ SAVUNUYOR

Erkek ve kız grupları olmak üzere 300’e yakın Uzakdoğu sporlarını öğrenen çocuklar var. Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun Uzakdoğu Savunma Sporu Eğitmeni Ahmet Topçu, bu sporu kavga ya da dövüş olarak görüldüğünü ancak bu sporun dövüş olmadığını, vücudu terbiye etme noktasında eğitim verilen bir spor olduğunu öğrettiklerini söyledi. Topçu, 300’e yakın öğrencinin de savunma sporuna geldiğini dile getirdi.

ARTIK BİZ KENDİMİZİ SAVUNACAĞIZ

Hocalarını dikkatle dinleyen öğrenciler, profesyonellere taş çıkartıyor. Özellikle kız çocukları hareketleri sadece spor amaçlı değil, kendilerini savunmak için de gerçekleştiriyor. Büyük bir başarıyla hareketleri gerçekleştiren kız çocukları, “Hikayelerde hep erkekler kızları kurtarır ama biz kendimizi savunacağız.  Artık biz kendimizi savunacağız”  dedi.

Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2