logo

11 Ağustos 2015

BEYOĞLU YAZ SPOR OKULLARI’NDA MASA TENİSİNE YOĞUN İLGİ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara hediyesi olan Yaz Spor Okulları’nda masa tenisi branşına çocuklar ve gençlerden yoğun ilgi var. Masa tenisinin tüm inceliklerini profesyonel eğitmenlerden öğrenen çocuklar bu alanda profesyonelleşmek istiyor.1

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından geçtiğimiz aylarda startı verilen ‘Yaz Spor Okulları’ pek çok branşta profesyonel eğitimciler tarafından çocukların sağlıklı bir yaz dönemi geçirmesini sağlıyor. Masa tenisi branşında gerçekleştirilen eğitimler sayesinde çocuklar, hem eğleniyor, hem de masa tenisinde profesyonelleşmenin ilk adımlarını atıyor.

MASA TENİSİNİN TÜM İNCELİKLERİ ÖĞRETİLİYOR

Yaz okulunda masa tenisi branşına çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilirken antrenmanlar Fetihtepe Semt Konağı’nda gerçekleşiyor. Formalarını giyinip ellerine raket ve toplarını alan çocuklar, profesyonel hocalar tarafından masa tenisinin inceliklerini, önemli noktalarını ve kurallarını öğreniyor. Günde üç farklı grup halinde birer saat çalışan genç sporcular, kendileri gibi bütün çocukları spora davet ediyor.2

BÜTÜN ÇOCUKLARI SPORA DAVET EDİYORUZ

“Beyoğlu’nda oturan ve masa tenisini seven her türlü öğrencilerimize buraya davet ediyoruz” diyen Yaz Spor Okulları Masa Tenisi Antrenörü Yavuz Güler, “52 tane öğrencimiz var, onlarla 3 farklı grup halinde her gün birer saat çalışıyoruz. Herkesi masa tenisine yeni başlamış olarak görüp var olan bilgileri temelden öğretiyoruz” şeklinde konuştu.

MASA TENİSİNDE PROFESYONEL OLMAK İSTİYORUM

Tenis oynarken kaslarının çalıştığını hissettiğini belirten 13 yaşındaki Ahmet Emeci, “Mahallemde boş boş gezmek yerine buraya gelip hem spor yapıyorum hem de eğleniyorum. İleride de hocamız gibi profesyonel masa tenisi öğretmeni olmak istiyorum” diye konuştu.

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2