logo

03 Temmuz 2015

BEYLİKDÜZÜ’NDEN RAMAZANDA KUTSAL MEKANLARA ZİYARET

şlşlşlmöööçöçöçöBeylikdüzü Belediyesi, Ramazan’ın ruhunu kutsal mekanlarda yaşatmak amacıyla İstanbul’un tarihi noktalarına gezi düzenliyor. Ramazan ayı boyunca sürecek geziler kapsamında Beylikdüzülüler; Hırka-i Şerif Camii, Sultan Ahmet Camii ve Eyüp Sultan Camii’yi ziyaret edecek. Daha öncesinde de kültür turları düzenleyen Belediye, Hırka-i Şerif Camii’ne ilk kez vatandaşları götürüyor.

Tarihi ve dini mekanlara Ramazan ayı boyunca gezi düzenleyecek Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan’ın ruhuna yakışır etkinliklerle ilçe sakinlerini buluşturuyor. Beylikdüzü’nün 5 mahallesinde her akşam yapılan Ramazan programlarına ek olarak Beylikdüzü Belediyesi kültür turları da organize ediyor. Belediye Ramazan ayı boyunca sürecek geziler ile Ramazan’ın maneviyatını yerinde yaşatmayı hedefliyor.

Vatandaşlar; Hırka-i Şerif Camii, Sultan Ahmet Camii, Eyüp Sultan Camii ve türbeleri rehberlerin anlatımı eşliğinde ziyaret ederek, Ramazan’ın anlamına yakışır bir gün geçirmiş oluyorlar. Gezilere katılmak isteyenler Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne 0212 866 70 00 NO’lu telefondan ulaşabilirler.

Share
453 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2