logo

14 Haziran 2015

Beylikdüzü’nde Yaza Merhaba Etkinliği

Yaza Merhaba Etkinliği (3)

BEYLİKDÜZÜ, ÇIPLAK AYAKLARIYLA STRES ATTI

BEYLİKDÜZÜ, DENİZ VE GÜNEŞİN TADINI ÇIKARTTI

KARPUZ KABUĞU DENİZE DÜŞTÜ

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü halkı ile birlikte yaza merhaba dedi. Akşam boyunca DJ performansının sürdüğü Gürpınar Sahili’nde düzenlenen etkinlik ile deniz mevsimini açan Beylikdüzü’nde karpuz kabuğu denize düştü. Festivalde çimlere serilen  ve güneşin tatlı tatlı ısıttığı halkla buluşan Başkan İmamoğlu, vatandaşlarla çimde çıplak ayaklarla dans etti. Balkan Müzikleri Orkestrası ise gün batımı eşliğinde keyifli bir müzik ortamı sundu.

Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde tam bir şenlik havası vardı. Yaza merhaba etkinliği düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin eşsiz güzellikte sahil alanıyla vatandaşları da buluşturmuş oldu. Ekiplerin yoğun çalışması sonucu vatandaşlara çeşitli aktiviteler sunulan Gürpınar Piri Reis Parkı’nda DJ performansı coşkuyu arttırırken, minikler için hazırlanan eğlenceli aktiviteler  bir hayli ilgi gördü. Çocuklar uçurtmalarını heyecan içinde uçurdu. Alanda sanatçılar sokağı, ressam, hat, cam işleme, ebru çalışması, heykel ve ritm atölyesi gibi etkinlikler de yer aldı. Vatandaşlar, yapılan karpuz ikramı ile serinledi. Denize karşı yaşanan gün batımı ise harika bir seyir oluşturdu. Sahilin göz kamaştıran güzelliğine Balkan Müzikleri Orkestrası ayrı bir zenginlik kattı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşla bir bir diyalog kurdu ve  Beylikdüzü’nün eğlencesine ortak oldu. Uluslararası bir proje olarak başlayan Çıplak Ayak Kalmasın Projesi’ne de destek olan Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kent Konseyi, festivalde vatandaşların ayakkabılarını çıkararak yalın ayak dans etmelerine imkan sundu. Başkan İmamoğlu da çıplak ayakları ile dansa katıldı. Başkan İmamoğlu, İstanbul’un oluşturduğu stresi burada yalın ayaklarla attıklarını belirterek, sahil yenileme çalışmaları ile yazı sevinçle karşıladıklarını söyledi ve “Harika bir gün. Yazı burada geçireceğiz. Her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar saat 19:00’da sizler için farklı müzik gruplarının dinletisi olacak. Hepinizi bekliyoruz. Her coğrafyadan insanımızla burada kaynaşıyoruz” dedi.

 

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2