logo

18 Şubat 2016

BEYLİKDÜZÜ’NDE ÖĞRENCİLER SINAVA HAZIR!

05Üniversiteye hazırlanan gençlere Beylikdüzü Belediyesi’nden profesyonel destek geldi. Beylikdüzü Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin düzenlediği “Sınav 10 Ayda Değil Son Ayda Kazanılır” semineriyle öğrencilere doğru tercih yapmanın önemi, meslek seçiminin geleceğe etkisi ve daha birçok konu anlatıldı. Gençlerin zihinlerinde oluşan soru işaretleri yanıtlandı.

 

Beylikdüzü Belediyesi, büyük umutlarla geleceğe hazırlanan gençlerin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BEYGEM), etüt dersleriyle verdiği eğitimin yanında yaklaşan üniversite sınavı öncesi öğrencilere “Sınav 10 Ayda Değil Son Ayda Kazanılır” adlı semineri de düzenledi. Kültür Merkezi’nde yapılan seminerde BEYGEM Eğitim Koordinatörü Göksel Gökçe, gençlere sınavda dikkat edilmesi gereken noktaları ve tercihlerde izlenecek yolları anlattı.

 

Sınavla İlgili Her Nokta Anlatıldı

 

Seminerde ÖSYM son değişiklikler, YGS 2016 stratejileri, geleceğin meslekleri, Üniversite mi? Bölüm mü? gibi konu başlıkları konuşuldu. Öğrencilerin tercihlerini netleştirmeleri ve sınavda çıkaracakları netleri nasıl arttıracaklarını öğrenmeleri için stratejik bilgiler verildi. Gelecekte ön plana çıkacak olan mesleklerin tanıtımı yapıldı. Çocukların başarılarıyla netlerinin doğru orantılı olduğu ve hedeflerine olan bölümleri hangi üniversitelerde okumaları gerektiği de detaylı bir şekilde anlatıldı.

 

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2