logo

11 Haziran 2015

BEYLİKDÜZÜ’NDE BİNLERCE ÖĞRENCİ HAYVAN SEVGİSİNİ ÖĞRENDİ

4Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, ilçedeki tüm miniklere hayvan sevgisini aşılamak için düzenlediği  “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” sona erdi. Bir eğitim-öğretim yılı içerisinde, 15 ilkokulda 5300 öğrenciye eğitim veren yetkililer, çocuklara aynı zamanda hayvan çeşitlerini, yaşam alanları ve onlara karşı davranış biçimlerini anlattı.

Hayvan sevgisini, hayvanlara karşı sorumluluk duygusunu daha küçük yaşlardayken zihinlere aşılamak adına Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kolları sıvadı ve eğitim-öğretim dönemi boyunca ilçede bulunan tüm 3. ve 4. sınıf öğrencilerine  “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” verildi.

Hayvanlara karşı Sorumluluk Vurgulandı

İlçede bulunan 15 ilkokulda 5300 öğrenciye verilen eğitimlerde, hayvan çeşitleri, onların barınma alanları, hayvanlara karşı davranış biçimleri ve hayvanlarla nasıl iletişim kurulabileceği bilgisi aktarıldı. Hayvanlara karşı sorumluluğa da büyük ölçüde vurgu yapılan eğitim kapsamında, çocuklara hayatının sonuna kadar bakamayacağın hayvanı sahiplenmenin yanlış olduğu söylendi. Öğrencilere, Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bilgiler de verilerek, öğrencilerin soruları yanıtlandı.

 

Share
276 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2