logo

29 Ekim 2015

BEYLİKDÜZÜ’NDE ATATÜRK KÜTÜPHANESİ HİZMETE AÇILDI

qqqqqqqqqqqÇAĞDAŞ DÜŞÜNCE, ÇAĞDAŞ MİMARİYLE BULUŞTU

 

BEYLİKDÜZÜ ÇAĞDAŞ KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR

 

Beylikdüzü’ne kimlik kazandırmak adına yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet bayramında çok anlamlı bir açılış gerçekleştirdi. Kentin kartviziti olan sokak ve meydanları yeniden düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çevre düzenlemesini bitirdiği Cumhuriyet Caddesi üzerindeki koruluk alanda bulunan Mehmetçik Parkı’na Atatürkçü Düşünce Derneği’nin katkılarıyla yapılan Atatürk Kitap Evi’ni büyük bir katılımla hizmete açtı.

 

Beylikdüzü Park ve Bahçeler Müdürlüğü koruluklara sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Halkın ortak kullanım alanlarını arttırmak, doğayla halkı birçok noktada buluşturmak ve vatandaşın nefes almasını sağlamak adına çalışan Beylikdüzü Belediyesi, Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik Parkı içerisindeki koruluk alanın çevre düzenlemesini tamamladı. Taş derzli yeşil alanlarla, farklı tasarımlara sahip oturma ve dinlenme birimleri yapılan koruluk alan aynı zamanda yayalaştırma projesinin de örnek çalışması olarak kullanıma açıldı.

 

Koruluk alanda yer alan Mehmetçik Parkı içerisine Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bir projesi olan Atatürk Kitap Evi de bugün hizmete başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında hizmete giren mini kütüphanenin açılışını Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ADD Beylikdüzü Şube Başkanı Ulviye Seçkin ve Mimar Murat Şahin ile gerçekleştirdi. İlçenin farklı noktalarına talep geldiği kadar yapılacak olan Kitap Evi, Beylikdüzü için bir ilk ve örnek bir proje. ADD’nin yöneteceği ve aynı zamanda bir kütüphane kimliği ile çalışacak olan kitap evinden kitaplar satın da alınabilecek.

 

Çağdaş Mimari, Çağdaş Ortamda, Çağdaş Düşünceyle Buluştu

Böyle anlamlı bir günde Atatürk Kitap Evi’ni Beylikdüzü’ne kavuşturmaktan büyük gururluyuz diyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ortak liderimiz Mustafa Kemal Atatürk kitaplarının olduğu bu kitaplığı açtığımız için çok mutluyum. Bu pilot çalışma başarılı olursa istiyorum ki talep ne kadarsa o kadar kütüphane yapalım. Gerçek tarihimizi okumamız ve sahip çıkmamız lazım ki geleceğe kuvvetle sarılalım” dedi.

 

Halkın ortak kullanım alanlarında açılan ve küçük köşkler olarak isimlendirdiği mini kütüphaneler için Başkan İmamoğlu “Çağdaş mimari, çağdaş ortamda, çağdaş düşünceyle buluşuyor. İhtiyaç oldukça ve ilgi oldukça Beylikdüzü’ne sınır koymaksızın kütüphane açacağız.” dedi.

 

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2