logo

31 Mart 2016

BEYLİKDÜZÜ DE TÜM TÜRKİYE’YLE BİRLİKTE KİTAP OKUDU

2Kitap kurtları, Özgecan Aslan Kültür Merkezi’nde buluştu. 52. Kütüphane Haftası dolayısıyla Beylikdüzü Belediyesi’nin, Kültür Bakanlığı ve Türk Kütüphaneciler Derneği’nin ortaklaşa düzenlenen “81 İlde Kitap Okuyoruz Toplu Okuma Etkinliği” Türkiye ile eş zamanlı olarak gerçekleşti. “İnsan Okur” sloganı ile gerçekleşen etkinlikte Ünlü Tiyatro Sanatçısı Yılmaz Gruda katılımcılara Sait Faik Abasıyanık’a ait “Haritada Bir Nokta” eserinden kesitler okudu.

 

Beylikdüzü tüm Türkiye’yle aynı anda kitap okudu. İlçedeki kitap aşıkları “İnsan Okur” sloganı ile 52. Kütüphane Haftası’nda bir araya geldi. Marmara Mahallesi’nde yeni açılan Özgecan Aslan Kültür Merkezi’nde Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kütüphane Bürosu’nun Kültür Bakanlığı ve Türk Kütüphaneciler Derneği’yle ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Beylikdüzülü Tiyatro Sanatçısı Yılmaz Gruda Sait Faik Abasıyanık’a ait “Haritada Bir Nokta” eserinden kesitler okudu. Belediye kütüphanelerinden en çok kitap ödünç alan okuyuculara ödül belgeleri verildi. Ödül alan okuyucular aynı zamanda Sakıp Sabancı Müzesi Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu Sergisi ve atölye çalışmalarına katılım hakkı da kazandı.

 

Kitaplar Hediye Edildi

 

Okuma kültürünün önemine değinilen, kütüphanelerin ve okumanın hayata kattığı değer üzerine görüşlerin paylaşıldığı etkinlikte, okuma saatine katılan Beylikdüzü Kitap Kulübü üyeleri ve katılımcılara yaş gruplarına uygun olan kitaplar hediye edildi. Özgecan Aslan Kültür Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen etkinlikte merkez içerisindeki kütüphanede bulunan kitaplar da incelendi. Haftanın 7 günü akşam saat 22.00’ye kadar açık olan Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bulunan kütüphaneyle ilgili bilgiler verildi.

 

Etkinlikler Devam Edecek

 

Beylikdüzü Belediye 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer ve birim müdürlerininin de katıldığı kitap okuma etkinliği’nin devamı 1 Nisan Cuma günü Barış Mahallesi’ndeki Çağdaş Yaşam Kamuran Emiroğlu İlkokulu karşısında bulunan cep park kütüphanesinde saat 10.00’da  İlkokul öğrencileri ile yapılacak.

 

Yaratıcı Okuma Atölyelerine Katılım için…..

 

Kütüphane Bürosu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yaratıcı okuma atölyeleri, masal saatleri, okuma saatleri, bilgi okuryazarlığı ve araştırma teknikleri seminerleri de düzenlemekte. Bu etkinlikler katılım sağlamak isteyen okuyucular, rezervasyon için Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bulunan kütüphane yetkililerinden gerekli bilgiyi alabilir.

 

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2