logo

26 Nisan 2016

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN TİYATRO KURSİYERLERİ SAHNE ALDI

2..YILMAZ GRUDA ÖĞRENCİLERİ “KASETÇİ” OYUNUYLA SAHNEDEYDİ

 

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi sahnesi belediye tiyatro kursiyerlerini ağırladı. Beylikdüzü’nde yaşayan usta sanatçı Yılmaz Gruda’nın yönetmenliğinde sahne alan genç ve kalabalık kadro, iki perdelik şarkılı halk komedisi olan kasetçi oyunu ile seyirciyle buluştu. Beylikdüzü sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği oyunu izlemeye Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fidan Gül de geldi. Ayrıca Gruda, Beylikdüzü Dr. Ayla Savaş Ortaokulu’nda adına açılan çok amaçlı salonda eğitim vermeye devam edecek.  

 

Beylikdüzü’nde ikamet eden ünlü tiyatro oyuncusu Yılmaz Gruda’nın yetiştirdiği, Beylikdüzü Belediyesi tiyatro kursiyerleri “Kasetçi” oyunuyla Beylikdüzülü tiyatro severlerle buluştu. Genç ve kalabalık bir kadro ile sahneye taşınan ‘Kasetçi’ oyunu, büyük kent binalarının arasına sıkışmış İstanbul’un gecekondu mahallelerinden Gel de Gör Mahallesi’nde yaşayan ve kasetçilik yaparak hayatını kazanan bir genç ve onun etrafında gelişen olayların esprili bir üslupla anlatıyor.

 

Beylikdüzü’nde yaşayan tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyunda, kasetçilik yapan Sımayıl’ın, mahallenin zengin ailesinin kızı Raziya’ya aşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor.  Genç kızın evliliğe izin vermeyen annesi yüzünden içinden çıkılmaz hale gelen hikaye mutlu sona eriyor. Beylikdüzü Belediyesi kursiyerlerinin iki perdelik şarkılı halk komedisi tarzında sahnelediği oyunu izlemeye Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fidan Gül de geldi.

 

Usta Oyuncu Tiyatro Eğitimlerine Devam Edecek

 

2016 yılının başında Beylikdüzü Belediyesi usta oyuncu Yılmaz Gruda’nın adını Dr. Ayla Savaş Ortaokulu’nda adına açılan Yılmaz Gruda Çok Amaçlı Salonu ile ölümsüzleştirmişti. Sanatçı Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan salonda öğrenci yetiştirmeye devam edecek.

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2