logo

24 Aralık 2015

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ VATANDAŞIN KALBİNE DOKUNDU

  1. KALP MASAJI ETKİNLİĞİ’NDE VATANDAŞLAR TEKNİKLERİ ÖĞRENDİ

 

 

1..Beylikdüzü Belediyesi, bu sefer de vatandaşın kalbine dokundu. “22 Aralık Dünya Paramedikler (Acil Tıp Teknikeri) Günü” kapsamında Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Beykent Üniversitesi tarafından 2. Kalp Masajı Etkinliği düzenlendi. Paramedik Bölümü öğrencileri vatandaşlara uygulamalı olarak Temel İlk Yardım Eğitimi verdi.

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, “22 Aralık Dünya Paramedikler (Acil Tıp Teknikeri) Günü” kapsamında 2. Kalp Masajı Etkinliği’ne ev sahipliği yaptı. Genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikeri olan paramedikler, “Temel İlk Yardım Eğitimi” verdi. İlki Şişli Belediyesi’nde düzenlenen etkinlikte, Beykent Üniversitesi Paramedik Bölümü öğrencileri tarafından uygulamalı olarak gösterilen kalp masajı eğitimine vatandaşların ilgisi yoğundu. Beylikdüzü Migros AVM içerisinde gerçekleşen etkinlik, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Beykent Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleşti.

 

3 grup şeklinde verilen eğitimde bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere yapılabilecek kalp masajı teknikleri ayrı ayrı gösterildi. Teknikler vatandaşa birebir uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitime katılanlar daha sonra kalp masajını maketler üzerinde deneyimledi. Sınav Lisesi öğrencileri de teknikleri izledikten sonra anlatılanları uygulayarak eğitime katıldı. Vatandaşlara acil durumlarda 112 no’lu acil yardım hattının aranması gerektiğinin önemi vurgulanarak, ambulans gelinceye kadar kendilerinin temel ilk yardım konusunda aldıkları eğitimi uygulayabilecekleri söylendi. Sertifikalı bir kursa katılarak öğrenilen bilgilerin daha da profesyonelce uygulanabileceği hatırlatıldı.

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2