logo

08 Haziran 2015

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ OLUMSUZ DİYALOGLARA KARŞI EĞİTİLİYOR

8Vatandaşın sıkıntısına çare olmak ve vatandaşa hizmet sağlamak için tüm birimleriyle özverili bir şekilde çalışan Beylikdüzü Belediyesi, “Zor İnsanlarla Başa Çıkma Sanatı”nı öğrendi. Daha doğru iletişim kurmak için kendini geliştirme yolunda uzmanlarla birlikte adımlar atan belediyenin Zabıta Müdürlüğü, Türkiye’ de ilk defa zabıtalara yönelik yapılan outdoor eğitim sistemiyle “Biz Belediyenin Görünen Yüzüyüz” adı altında motivasyon programına katıldı.

 

Beylikdüzü Belediyesi, tüm personeliyle kendini daha iyi hizmet için geliştirmeye devam ediyor. Yıl içinde çeşitli eğitimlerin yapıldığı belediye içerisinde bu kez, İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından “Zor İnsanlarla Başa Çıkma”nın incelikleri anlatıldı. İlk önce sanatın ne demek olduğunun tartışıldığı eğitimde, aynı duruma farklı gözlerde bakabilme yetisine değinildi. Başarılı bir diyalog için önce kendimizi, daha sonra karşımızdaki kişiyi tanımalıyız mesajı verildi.

 

İnsan Tarzlarına Karşı Davranış Biçimleri Konuşuldu

Zor insanlarla iletişimde olunduğunda “Dur. Bekle. Sorgula. Karşılık ver.” akışında olan Alexander tekniği hakkında bilgi verilirken, evetçi, belkici, hayırcı, saldırgan, alaycı, olumsuzluk bombası gibi tarzlardaki vatandaşlara nasıl davranılması gerektiği konusunda davranışlardan söz edildi.

 

Zabıta Ekibi Motive Edildi

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, tüm ekibiyle motivasyon programına katıldı. Türkiye de ilk defa zabıtalara yönelik yapılan outdoor eğitim sisteminin kullanıldığı ve takımdaşlığın pekiştiği eğitimde, uygulamalı anlatımlar gerçekleşti. Ekibin psikolojisini olumlu yönde arttırmak ve işlerine daha farklı bakmalarını, ortak dil çerçevesinde konuşmalarını sağlamak gibi başlıkların belirlendiği programın son bölümünde, kamu spotu şeklinde çekimler yapıldı.

 

Zabıtanın işini yaparken halka neyi neden yaptığını anlatmakta güçlük çektiği zamanlar üzerine konuşuldu. “Biz belediyenin görünen yüzüyüz”, “Zoru başarırız”, “İmkansız zaman alır”, “Biz problem çözeriz” gibi başlıklar programın diğer konuları oldu.

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2